Operacja Czysta Rzeka Łeba 2023

Łeba 1Piękny to był dzień 15 kwietnia! Tak jak w zeszłych latach, po krótkim odpoczynku po sprzątaniu rzeki Łupawy (o której pisaliśmy wcześniej), spotkaliśmy się na moście w okolicach Gac, by wspólnie posprzątać ujście rzeki Łeby. Pogoda dopisała, zaś frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 70 osób spotkało się w sobotnie popołudnie, by uczynić nasz kawałek ziemi trochę czystszym miejscem.

Nasze działanie organizowane jest w ramach akcji Operacja Rzeka, lecz wpisuje się też w projekt "Błękit rzeki dobrem krainy" organizowany w tym i w zeszłych latach przez powiat lęborski i Lokalna Organizacja Turystyczna "ŁEBA - Błękitna Kraina". Na miejscu stawili się niezawodni strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna w Izbicy oraz MDP Izbica. Do wspólnego sprzątania dołączyła jak w zeszłych latach Straż Rybacka i wędkarze PZW Koło Główczyce, wolontariusze Błękitnego Patrolu, przedstawiciele Słowiński Park Narodowy, Błękitne Morsy z Łeby, dzieci uczęszczające do Świetlica Izbica i Cieminie wraz z opiekunami oraz okoliczni mieszkańcy.

Rzeka Łeba niesie ze sobą sporo śmieci, które następnie wiatr i fala znosi na południowy brzeg jeziora Łebsko. Tam też skierowaliśmy nasze kroki. Dwie godziny intensywnej pracy wszystkich i ponad 100 worków pełnych śmieci to efekt naszych działań. To była ciężka praca, ale i prawdziwa satysfakcja. Ujście rzeki Łeby to jedno z najpiękniejszych miejsc na Pomorzu, po uprzątnięciu śmieci nabrało jeszcze większego uroku.

Po zakończeniu akcji przenieśliśmy się do Izbicy na wspólne ognisko oraz wyróżnienie najmłodszych i tych trochę starszych wolontariuszy, a także przekazanie gadżetów otrzymanych od organizacji wspierających akcję! Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji i zachęcamy do podejmowania dalszych działań na rzecz naszej pięknej gminy. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej!

Łeba 2Łeba 3Łeba 4Łeba 5Łeba 6Łeba 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates