Operacja Czysta Rzeka Łupawa 2023

Łupawa 1Piękny sobotni poranek 15 kwietnia rozpoczęliśmy pod Świetlicą wiejską w Żelkowie, z wspaniałą frekwencją. Do akcji Operacja Czysta Rzeka podobnie jak w zeszłym roku dołączyli: - wędkarze i Straż Rybacka z gminy Główczyce - dzieci i młodzież ze świetlic wiejskich w Będziechowie i Żelkowie wraz z opiekunami - wolontariusze Błękitnego Patrolu - Błękitne Morsy z Łeby - mieszkańcy gminy Główczyce oraz bliższej i dalszej okolicy :) Blisko 30 osób zabrało się za sprzątanie jednej z głównych rzek naszego regionu - Łupawy.

Najpierw wysprzątaliśmy odcinek ze Zgojewa do elektrowni Żelkowo, by następnie pójść w górę rzeki i tam również zrobić porządek. Po niecałych dwóch godzinach z obfitą zdobyczą zameldowaliśmy się z powrotem. Zebraliśmy ponad 30 potężnych worków ze śmieciami. Za ten trud czekała nas nagroda - świadomość iż nasza okolica jest trochę czystszym miejscem do życia.

Po sprzątaniu udaliśmy się do świetlicy w Żelkowie, gdzie przy ognisku dzieliliśmy się wrażeniami. Najmłodsi i trochę starsi uczestnicy otrzymali dyplomy i przydatne gadżety :) Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się nad rzekę Łebę, ale o tym w kolejnej relacji. Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnej akcji!

Łupawa 2Łupawa 3Łupawa 4Łupawa 5Łupawa 6Łupawa 8

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates