O Wirtualnym Muzeum

Głównym celem, które przyświeca powstaniu Wirtualnego Muzeum Gminy Główczyce jest stworzenie ogólnodostępnego miejsca w internecie gdzie będą prezentowane materiały historyczne dotyczące w szczególności gminy Główczyce. Chcielibyśmy zebrać w jednym miejscu jak najwięcej materiałów, które ukazują dawny obraz miejsc, w których mieszkamy: zdjęcia, wywiady z żyjącymi tu ludźmi, tłumaczenia z niemieckich źródeł itp.

Zbiór zdjęć i tekstów, które tu prezentujemy to dopiero początek Wirtualnego Muzeum. Systematycznie będziemy poszerzać "ekspozycję" o nowe elementy, niniejszym zachęcamy wszystkich do włączenia się w tworzenie tego miejsca. To ostatni moment, by zachować pamięć o tym co było. Ludzie, którzy jeszcze pamiętają czasy wojenne szybko odchodzą, stare zdjęcia i dokumenty niszczeją wraz z upływem czasu. Warto zebrać całą wiedzę o naszej gminie w jednym miejscu, tak by kolejne pokolenia miały do niej dostęp.

Zachęcamy do uzupełniania informacji pod zdjęciami. Jeśli znacie osoby które są na zdjęciach, potraficie wskazać miejsce lub okoliczności powstania zdjęcia zapraszamy do umieszczania takich informacji pod fotografią w formie komentarza.

Jeśli posiadacie ciekawe zdjęcia z terenu naszej gminy, na których widać nasze miejscowości, ludzi przy pracach polowych, w dniu szczęścia czy smutku - zachęcamy do dostarczania ich do Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach. Zdjęcia zostaną przez nas skopiowane, poprawione i zamieszczone na stronie, do Was zaś wrócą nienaruszone oryginały. Stwórzcie z nami Wirtualne Muzeum Gminy Główczyce!

 

 

Wirtualne Muzeum - trailer

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
DESIGN_BY