Mamy dobrą informację - otrzymaliśmy dotację!

RSZ 01Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach już wiosną rozpocznie realizację nowego projektu Pamiętaj za kim stoisz ? Gra wiejska, czyli śladami PRL-u w Główczycach  skierowanego do młodzieży szkolnej w wieku od 13 do 19 lat, pochodzącej z terenów  naszej gminy. 
 
 
 
 
 
Do konkursu dotacyjnego ?Równać Szanse 2015 ? Regionalny Konkurs Grantowy? napłynęło ponad 500 wniosków z terenu całej Polski od organizacji pozarządowych, bibliotek, domów kultury i nieformalnych grup dorosłych, w tym dofinansowanie otrzymało 111 projektów, z czego tylko  9 z terenu województwa pomorskiego. 
 
Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi  12 585 zł, w tym 8 000 stanowi dotacja z konkursu grantowego "Równać szanse".
Projekt ukierunkowany jest na realizacje potrzeby aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu poprzez poznanie zwyczajów, życia codziennego i rzeczywistości PRL-owskiej w zabawny, ciekawy i emocjonujący sposób poprzez udział w grze terenowej.
 
Odbiorcą projektu będzie młodzież w wieku 13-19 lat, przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych, gminazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszej gminy.   
Każda z przystępujących do zabawy grup poruszając się po Główczycach z odpowiednią mapą będzie próbowała rozwiązać zagadkę, którą przygotują uczestnicy projektu, wprowadzając w realia PRL-owskiej rzeczywistości ( puste półki, UB, milicja, opozycjoniści, skarb dewizowy itd.)
Gra terenowa, będzię również wydarzeniem otwartym, dla wszystkich chętnych, którzy pojawią się na miejscu startu, bez górnej granicy wieku.
 
Ważnym elementem projektu będą spotkania służące rozbudowaniu i wypracowaniu rozwiązań służących do przygotowania gry projektowej oraz spektaklu, będącego podsumowaniem całej gry m.in.: warsztaty z ekspertem ds. tworzenia gier terenowych, historykiem i specjalistą ds. Teatru, wyjazd do Gdańska do Muzeum Starych Zabawek i Europejskiego Centrum Solidarności, podsumowanie w formie minispektaklu ? czas sprawdzenia wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie trwania projektu.
 
Zapraszamy młodzież do udziału w tej inicjatywie, a dorosłych do zachęcenia ich do tego. 
Już w lutym pojawią się ogłoszenia rekrutacyjne oraz szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w projekcie! 
 
 
Wyniki Regionalnego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2015  można   zobaczyć na stronie  http://www.rownacszanse.pl/i11.
 
 
 

 Tekst: Aneta Jankowska

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates