Słupski GrajDołek vol. II

Grajdolek 2 22Podobnie jak w marcu tego roku, również i teraz, w pierwszy weekend października Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach był obok Księgarni Ratuszowej, Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku oraz Herbaciarni FilAR'T współorganizatorem największego na Pomorzu Środkowym festiwalu gier planszowych "GrajDołek". Z szerokiej oferty gier logicznych, strategicznych, bitewnych i ekonomicznych skorzystało ponad 100 osób, które w ciepłe sobotnie popołudnie pojawiły się w popularnym słupskim emceku.

Dostępnych było ponad 50 różnorodnych gier, zarówno te skierowane do najmłodszych, 5-6 latków, jak i bardziej skomplikowane w które z upodobaniem grywa młodzież i dorośli. Dodatkową atrakcją był turniej gry logicznej Abalone, w którym zmierzyli się głównie gracze nie mający wcześniej styczności z tą grą - pojedynki były jednak bardzo wyrównane i zacięte, a zwycięzca otrzymał w nagrodę podróżny zestaw tej gry, ufundowany przez Księgarnię Ratuszową.

Ciekawym urozmaiceniem była możliwość wypróbowania swoich umiejętności na różnorodnych bębnach, piszczałkach i innych sprzętach perkusyjnych, które demonstrowała Monika, będąca pasjonatem gry na takich instrumentach.

Dziękujemy serdecznie wolontariuszom z gminy Główczyce: Kornelii Kosińskiej, Paulinie Kaszkur, Ilonie Zych i Jackowi Grzenkowiczowi, którzy włączyli się w prace nad festiwalem, a następnie służyli radą i pomocą tłumacząc zawiłości trudniejszych gier początkującym graczom.

Grajdolek 2 2Grajdolek 2 3Grajdolek 2 4

Grajdolek 2 6Grajdolek 2 7Grajdolek 2 8