Ławeczka ze Stowięcina na planie serialu "Ranczo"

Pokopki 6Niezwykłego wyróżnienia dostąpiły Panie z KGW Stowięcino biorące udział w Słupskich Pokopkach odbywających się w Karżniczce (gm. Damnica). Ich praca, nawiązująca do znanego i lubianego serialu "Ranczo" została dostrzeżona przez serialowych aktorów występujących także jako kabaret Kałamasz, który bawił zebraną na pokopkach publiczność.

Ławeczka z postaciami bohaterów serialu o wsi Wilkowyje umieszczonych na bulwach ziemniaków, ubranych w charakterystyczne berety oraz trunkiem "Mamrot" z Wilkowyj bardzo spodobała się aktorom. Zabrali oni tę ławeczkę na plan filmowy i zrobili sobie z nią zdjęcie siedząc na rozpoznawalnym z serialu miejscu.

Naszą gminę reprezentowały KGW Dargoleza i KGW Stowięcino, serwując zgromadzonym gościom, których było ok. 7000 osób tradycyjne potrawy ziemniaczane oraz ciasta. KGW Stowięcino w konkursie na najlepszą potrawę przygotowało specjał nazwany "Babeczki z ławeczki", na pomalowanej na niebiesko "unijnej ławeczce"na której również postawiły wino Mamrot.

Pokopki 2Pokopki 3Pokopki 4

 

Pokopki 5Pokopki 7Pokopki 8

 

 

Pokopki 1

 

 


Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates