Uroczyste obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

IMG 37964 maja 2015 roku odbyły się w Główczycach gminne obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku uroczystość ta ma podniosłą atmosferę, a uczestnicy starają się podkreślić wagę tej uroczystości dla Polski. Zarówno przemówienia jak i występy artystyczne nawiązują do tematyki niepodległościowej oraz wydarzeń mających miejsce przed 224 laty.

Po wysłuchaniu hymnów Polski i Unii Europejskiej, a także odtańczeniu przez uczniów tradycyjnego poloneza, głos zabrał Wice-Wójt Gminy Główczyce, Arkadiusz Hofman, który w swoim przemówieniu podkreślił aktualność przesłania konstytucji majowej z 1791 roku oraz potrzebę celebrowania tego świata również obecnie. Po nim wystąpiła dyrektor szkoły, Jolanta Żmuda, przekazując informacje o projekcie edukacyjnym, którego podsumowaniem jest występ uczniów szkoły na tej uroczystości.

 

 

Po zakończeniu części oficjalnej nastąpił występ patriotyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół w Pobłociu. Podniosły nastrój i pięknie śpiewane pieśni patriotyczne oraz współczesne utwory o Polsce z pewnością mogły spodobać się zgromadzonej widowni. Następnie na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach: sekcja muzyczna, sekcja breakdance Haribo Crew oraz sekcja taneczna Black Dance.


Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w przygotowanie uroczystości rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

IMG 3710

IMG 3728

IMG 3749

 

 

 

 

 

 

 

IMG 3767

IMG 3774

IMG 3805

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia z obchodów rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja znajdują się pod tym linkiem.

 

 

 


tekst: Paweł Żmuda, zjęcia: Bogusław Chyła

 

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates