XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Główczycach

WOSP-23-plakatW niedzielę, 11 stycznia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbył się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego były zbierane pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć zróżnicowany program artystyczny, wziąć udział w kiermaszu i licytacji, a także zakupić ciasta domowego wypieku. Całość imprezy zakończyło tradycyjne światełko do nieba.

 

 

 

Jako pierwsi, o godzinie 15:00, na scenie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach z Baśnią o Kopciuszku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie w występie zatytułowanym "Skąd się wziął nauczyciel?". Gimnazjum w Główczycach przygotowało pokaz tańców w barwnych strojach, a Zespoły Szkół w Pobłociu i Stowięcinie śpiewający występ dzieci i młodzieży. Nie mogło zabraknąć także główczyckiego Ivana Komarenki, z zespołem, który zaprezentował swoje największe przeboje. Na scenie zaprezentowała się również sekcja breakdance oraz sekcja wokalna Gminnego Ośrodka Kultury, a także grupa taneczna Black Dance z Rzuszcz.

IMG 9663Występy artystyczne przeplatane były z licytacjami, na których można było wygrać zarówno gadżety związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jak i przedmioty podarowane przez mieszkańców naszej gminy (wśród nich znalazły się między innymi kalendarze, eleganckie długopisy, książki i przewodniki, ozdoby i podarki wykonane przez świetlice wiejskie). Z wszystkich licytacji udało się uzbierać łącznie ponad 1500 zł, która to kwota w całości zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Równolegle do licytacji odbywał się kiermasz prac uczniów gimnazjum. Młodzież na tę okazję przygotowała kunsztownie pomalowane gipsowe odlewy oraz prace z papieru i bibuły. Kwitła także sprzedaż ciast przygotowanych przez rodziców gimnazjum w Główczycach. Mieszkańcy na miejscu mogli skosztować pysznych wypieków i napić się kawy bądź herbaty równocześnie podziwiając występy dzieci i młodzieży.

Całość imprezy zakończyło tradycyjne światełko do nieba, które podobnie jak w zeszłym roku odbyło się bezpośrednio na sali widowiskowej. Przy niesprzyjającej pogodzie na zewnątrz okazało się to dobrym rozwiązaniem - każdy z widzów mógł własnoręcznie odpalić otrzymane zimne ognie i już po chwili sala GOK-u wypełniła się dziesiątkami światełek tworząc prawdziwie baśniową atmosferę.

IMG 9667Podobnie jak w poprzednich latach największy ciężar organizacji zbiórki wzięło na siebie Gimnazjum w Główczycach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę szczytną inicjatywę w gminie Główczyce. Tym, którzy kwestowali, wykonawcom grającym dla tej idei, występującej na scenie młodzieży. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w aukcjach w GOK-u, a także tym którzy po prostu przyszli - posłuchać, pobyć, pobawić się... było warto!

Ostateczna kwota, którą udało się uzbierać podczas gminnego finału Gminnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie podliczona po przekazaniu wszystkich puszek z terenu gminy Główczyce. Całość uzbieranej kwoty została przekazana na konto fundacji dla realizacji wskazanych celów zbiórki.

 

 

IMG 9669

IMG 9670

IMG 9671

 

 

 

 

 

 

 

IMG 9695

IMG 9754

IMG 9771

 

 

 

 

 

 

 

IMG 9785

IMG 9801

IMG 9816

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii

 

 


tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Bogusław Chyła

 

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates