Spotkania wigilijne w Gminie Główczyce

Wigilia w Glowczycach6Dzięki wsparciu sponsorów i ludzi dobrej woli udało się przygotować cztery uroczystości wigilijne w Gminie Główczyce - w Żelkowie, Pobłociu, Stowięcinie i Główczycach. Inicjatorem tych spotkań była Pani Wójt Teresa Florkowska.

Swój udział miały również liczne instytucje i organizacje społeczne z naszej gminy, a także liczni sponsorzy i ludzie dobrej woli.

 

 

 

 

Spotkanie wigilijne w Żelkowie - 17 grudnia 2014 roku.

P1040902W środę przełamać się opłatkiem i złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia mogli mieszkańcy Żelkowa i okolicy, którzy licznie przybyli do sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie. Posiłki przyszykowane przez pracowników szkoły i ciasta upieczone przez KGW z Żelkowa, Choćmirówka, Żoruchowa i Będziechowa suto zastawiły świąteczne stoły. Tradycyjną wersję jasełek przedstawiły dzieci i młodzież szkolna. Wszystkie występy zebrały gromkie brawa.

 

 

 

 

P1040878

P1040955

P1040972

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie wigilijne w Pobłociu - 18 grudnia 2014 roku.

Wigilia w Poblociu 1W Pobłociu spotkanie wigilijne odbyło się w Wiejskim Domu Kultury. Smaczne i treściwe posiłki zostały przygotowane przez Zespół Szkół w Pobłociu, ciasta natomiast przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dargolezy, Rzuszcz, mieszkanki Pobłocia i pracowników GOK-u. O obsługę spotkania zadbała młodzież z gimnazjum w Pobłociu wraz z pracownikami WDK oraz opiekunki świetlic wiejskich z okolic Pobłocia. Tradycyjnie zostały wystawione jasełka przez uczniów szkoły w Pobłociu. Uczennice ze szkoły uczęszczające na zajęcia języka kaszubskiego zaśpiewały w tym języku kilka kolęd.

 

 

 

Wigilia w Poblociu 9

Wigilia w Poblociu 14

Wigilia w Poblociu 65

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć z wigilii w Pobłociu

 

 

Stpotkanie wigilijne w Stowięcinie - 19 grudnia 2014 roku.


Wigilia w Stowiecinie 59Spotkanie odbyło się w udekorowanej specjalnie na tą okazję sali sportowej. Występ jasełkowy przygotowali uczniowie miejscowej szkoły - występ z pewnością spodobał się zgromadzonym gościom. Trud przygotowania posiłków wzięli na siebie pracownicy Zespołu Szkół w Stowięcinie, których wsparły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stowięcina. Panie zajęły się również obsługą całej uroczystości oraz wystąpiły z programem artystycznym w ramach, którego zaśpiewały kolędy. Imprezę odwiedził również Święty Mikołaj, który wręczył zebranym gościom słodkie upominki. Tego dnia nie zabrakło oczywiście również wielu ciepłych życzeń, łamania się opłatkiem i rozmów przy świątecznym stole z dawno nie widzianymi znajomymi.

 

 

Wigilia w Stowiecinie 45

Wigilia w Stowiecinie 56

Wigilia w Stowiecinie 68

 

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć z Wigilii w Stowięcinie

 

 

Spotkanie wigilijne w Główczycach - 20 grudnia 2014 roku.

Wigilia w Glowczycach58Wigilia organizowana w Główczycach jest corocznie największą z organizowanych w gminie. Tak było i w tym roku, gdzie przy wigilijnych stołach przygotowanych na 200 osób zasiedli zarówno seniorzy, przedstawiciele władz gminy jak i liczni młodzi artyści. Potrawy na główczyckim stole przygotowane zostały przez pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Główczycach, a także przez pracowników GOK-u i Panie skupione w Kołach Gospodyń Wiejskich w Główczycach, Klęcinie, Rumsku i Wielkiej Wsi. Obficie zastawione stoły i piękne dekoracje stołów wzbudziły zachwyt zaproszonych gości.

W prace nad dekoracją sali Gminnego Ośrodka Kultury włączyli się pracownicy GOK-u oraz Klub Wolontariusza ?Amicus?. Wolontariusze wcielili się również w kelnerów oraz zajęli obsługą szatni znakomicie odnajdując się w tych rolach - zebrali liczne pochwały od przybyłych seniorów. Wchodzących do ośrodka kultury gości witała wystawa kilkunastu stroików świątecznych przygotowanych przez dzieci w świetlicach wiejskich gminy Główczyce. Program artystyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum w Głóczycach budził zachwyt rozmachem i dopracowaniem aranżacji. Swoje przedstawienie przygotowała również młodzież z Klubu Wolontariusza AMICUS, która przygotowała "opowieść wigilijną". W pięknych strojach, przy akompaniamencie muzyki dali występ, który na długo zapadnie w pamięć zgromadzonych gości.

Wigilia w Glowczycach8

Wigilia w Glowczycach55

Wigilia w Glowczycach60

 

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć z wigilii w Główczycach

 

 

W prace nad przygotowaniem tych spotkań wzięły udział wszystkie szkoły publiczne z terenu gminy Główczyce, Urząd Gminy w Główczycach, miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej, liczne Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, pracownicy GOK-u, wolontariusze z Klubu Wolontariusza "AMICUS" oraz liczni sponsorzy i ludzie dobrej woli.

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates