Świetlica wiejska w Choćmirówku otwarta po remoncie

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Chocmirowku 615 lutego uroczyście otwarto wyremontowaną świetlicę wiejską w Choćmirówku. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz gminy Główczyce, wykonawcy realizującego prace remontowe oraz licznie zebranych mieszkańców Choćmirówka, dla których tego dnia została zorganizowana karnawałowa Zabawa Walentynkowa.


Remont świetlicy wiejskiej w Choćmirówku zrealizowany został w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania ?Odnowa i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 ? 2013.

Świetlica wiejska znajduje się w odnowionej części budynku w ścisłym centrum wsi przy drodze wojewódzkiej. W ramach remontu wyremontowano konstrukcję dachową i pokryto ją nową warstwą papy oraz zainstalowano nowe rynny, zastąpiono także drewnianą podłogę posadzką z płytek. Dodatkowo, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz ocieplono i pomalowano budynek świetlicy. 

Otwarcia wyremontowanej świetlicy dokonała Wójt Gminy Główczyce, Pani Teresa Florkowska oraz Przewodniczący Rady Gminy, Pan Michał Matkowski, którzy wręczyli na ręce sołtys Choćmirówka, Pani Joanny Szymańskiej prezent - bon na doposażenie świetlicy w wysokości 1 000 zł. Imprezę uświetnił także występ Danieli Szymańskiej - pochodzącej z Choćmirówka wokalistki ćwiczącej śpiew w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach.

Świetlica wchodzi w skład 21 punktów świetlicowych dostępnych dla mieszkańców gminy Główczyce. Każdy z nich jest otwarty pięć dni w tygodniu po 4 godziny dziennie i obsługiwany przez opiekuna inicjującego działania kulturalne na rzecz mieszkańców wsi. Zobacz listę wszystkich świetlic w gminie Główczyce

 

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Chocmirowku 1Otwarcie świetlicy wiejskiej w Chocmirowku 2Otwarcie świetlicy wiejskiej w Chocmirowku 5

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates