Debata na temat łączenia bibliotek z instytucjami kultury

debata nt laczenia bibliotek 2W połowie października, w Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie odbyła się debata na temat łączenia bibliotek z instytucjami kultury zorganizowana przez Szkołę Liderów PAFW oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Uczestnicy debaty zastanawiali się nad zagrożeniami i problemami jakie niesie ze sobą połączenie wspomnianych instytucji. Dzielili się również refleksjami na temat działania już połączonych instytucji i korzyści jakie może takie połączenie przynieść.

W debacie o pozytywnych doświadczeniach związanych z włączeniem biblioteki do struktur ośrodka kultury mówił m.in. Paweł Żmuda, reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach. 

debata nt laczenia bibliotek 4Na rok po wprowadzeniu nowych przepisów pozwalających na łączenie bibliotek z innymi instytucjami kultury przyjrzeliśmy się różnorodnym doświadczeniom lokalnych liderów i sprawdziliśmy jak w rzeczywistości funkcjonują obecne rozwiązania prawne. Absolwenci oraz uczestnicy obecnej edycji Programu Liderzy Polsko-Aamerykańskiej Fundacji Wolności  zaprezentowali swoje opinie w tej sprawie oraz podzielili się swoimi doświadczeniami. Efektem debaty będą materiały opracowane przez Szkołę Liderów i wkrótce dostępne na stronie programu.

W gminie Główczyce, biblioteka w strukturach ośrodka kultury funkcjonuje od 1999 roku, co umożliwiło wygospodarowanie pewnych oszczędności oraz stworzenie wielu wspólnych działań i inicjatyw. W niewielkich miejscowościach, takich jak Główczyce, połączenie może okazać się korzystne zarówno ze względów ekonomicznych jak i wspierania we wspólnych działaniach potrzebnych dla funkcjonowania instytucji kultury i bibliotek.

debata nt laczenia bibliotek

 

 


 

Zdjęcia: Szkoła Liderów PAFW

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates