I Przegląd Zespołów Profilaktycznych w Główczycach

I Przegląd zespołów Profilaktycznych w Główczycach 1W dniu 28 listopada odbył się Pierwszy Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych w Główczycach zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązania Problemów Alkoholowych w Główczycach. Celem tego wyjątkowego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na tematykę profilaktyki zdrowotnej i edukacyjnej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Osoby, które zaangażowały się w działalność grup teatralnych, miały przed sobą trudne zadanie. Przez ostatnie kilka tygodni intensywnie pracowały nad przygotowaniem swoich wystąpień, opracowywały scenariusze, uczyły się dialogów i doskonaliły swoje umiejętności aktorskie. Grupy odważnie podjęły tematy społeczne dotykające współczesną młodzież, wśród nich różnego rodzaju uzależnienia np. od używek i telefonów czy zagrożeń, które niesie ze sobą świat Internetu. Aktorzy występujący na scenie Gok-u świetnie oddali emocje i swoje przesłanie zgromadzonym widzom.

Po zakończeniu przeglądu odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród.
I miejsceZespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach
II miejsceZespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie
III miejsceSzkoła Podstawowa w Pobłociu
IV miejsca — zajęły dwie grupy: Szkoła Podstawowa w Stowięcinie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczypkowicach

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!