Obchodzimy Jubileusz 50-lecia Zespołu Ludowego Klęcinianki

50 lecie zespołu Klęcinianki 118 listopada 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbył się Jubileusz 50-lecia Zespołu Ludowego Klęcinianki. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele władz Gminy Główczyce, w tym Wójt Gminy Danuta May, Przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Kwiatkowski, przedstawiciele kurpiowskiej Gminy Kadzidło, w tym Wójt Gmina Kadzidło Dariusz Łukaszewski, zespoły ludowe, a także rodziny i przyjaciele zespołu Klęcinianki.

Podczas Jubileuszu wręczone zostały dyplomy oraz pamiątkowe medale dla byłych i obecnych członkiń i członków Zespołu za dotychczasową działalność artystyczną oraz kultywowanie tradycji kurpiowskich w Gminie Główczyce. Medale za wspieranie Zespołu oraz tworzenie dobrego klimatu dla kultywowania tradycji kurpiowskich w naszej gminie otrzymali wójtowie, przyjaciele zespołu oraz osoby zaangażowane w działalność kulturalną. Nie zabrakło medali i podziękowań dla zaprzyjaźnionych zespołów za wieloletnią współpracę i działania kulturalne w Gminie Główczyce.

50 lecie zespołu Klęcinianki 3Ważnym punktem uroczystości było podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie współpracy partnerskiej między Gminą Główczyce i Gminą Kadzidło. Przyszła współpraca obejmować będzie m.in. nawiązywanie kontaktów między instytucjami kultury i placówkami oświatowymi, w celu poznania kultury kurpiowskiej oraz dalszego pielęgnowania jej na Pomorzu, wspólne uczestnictwo w przedsięwzięciach kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych, a także pielęgnowania stałych kontaktów i przyjaznych stosunków pomiędzy samorządami i mieszkańcami.

Jubileusz 50-lecia Zespołu Ludowego Klęcinianki pełen był wspomnień, wzruszenia i ciepłych słów, ale nie zabrakło też wspólnej zabawy!

Na uroczystości pojawiły się zespoły ludowe z regionu: Babiniec, Damniczanki, KGW Stowięcino, Skotawianie i Złoty Kłos. Przyjechali też goście specjalni, czyli Zespół Folklorystyczny "Kurpianka" z Kadzidła. Każdy zespół wykonał kilka utworów ze swojego repertuaru. Następnie przyszedł czas na poczęstunek oraz tańce i śpiewy.

50 lecie zespołu Klęcinianki 6Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego pięknego wydarzenia, a także w nim uczestniczyli. Ogromne podziękowania dla zespołów, które swoimi występami uświetniły ten szczególny dzień. Podziękowania składamy też mieszkańcom i mieszkankom Gminy Główczyce, a także gościom z Gmina Kadzidło za wspaniałą zabawę. Zespołowi Ludowemu Klęcinianki składamy najserdeczniejsze życzenia i liczymy na kolejne 50 lat muzykowania, koncertów i kultywowania kurpiowskich zwyczajów w Gminie Główczyce.

50 lecie zespołu Klęcinianki 250 lecie zespołu Klęcinianki 750 lecie zespołu Klęcinianki 5

Album - część oficjalna
Album - zabawa