Czytanie na polanie z Biblioteką Publiczną Gminy Główczyce

Czytanie na polanie 1,,Czytanie na polanie" to hasło ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. 13 czerwca 2023 jako Biblioteka Biblioteka Publiczna Gminy Główczyce mieliśmy okazję dołączyć do grona uczestników tej akcji. Spotkanie odbyło się na zielonych terenach koło Hali Sportowej. W wydarzeniu udział brało około 90 dzieci z grup przedszkolnych i pierwszych klas Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami.

Dzieci z radością wysłuchały kilku wspaniałych wierszy Jana Brzechwy. Chętne dzieci z klas I również włączyły się we wspólne czytanie. Uczestnicy mogli również samodzielnie czytać i oglądać przygotowane książki. Następnie zorganizowałyśmy gry i zabawy. Były bańki mydlane, gry planszowe XXL, hula-hopy, piłki, skakanki, malowanie kredą. Oczywiście nie zabrakło zabaw z chustami animacyjnymi. Na koniec na uczestników czekał słodki upominek.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok #czytanienapolanie

Czytanie na polanie 2Czytanie na polanie 3Czytanie na polanie 4Czytanie na polanie 6Czytanie na polanie 5Czytanie na polanie 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!