IX Amatorski Turniej Piłki Ręcznej

IX Amatorski Turniej Piłki Ręcznej 1Wróciliśmy. Po dłuższej nieobecności znowu "Gramy w Ręczną", a raczej zagraliśmy i już mamy w planie kolejny turniej. Zacznijmy jednak od początku.

W sobotę tj. 22.04.2023 roku na hali sportowej w Główczycach o godzinie 10:00 odbył się Amatorski Turniej Piłki Ręcznej. W zawodach, w których wziąć udział mógł każdy (młodsi za zgodą rodzica), rywalizowały 4 zespoły. Byli to nasi stali bywalcy, od których te turnieje wzięły swój początek, czyli SP 16 Dream Team Słupsk, Zgrany Team Potęgowo oraz Dream Team Potęgowo, czyli również kolejni pasjonaci piłki ręcznej tylko troszkę młodsi od SP 16 oraz najmłodsi ZSP/UKS Atlas Główczyce.

Chłopcy, którzy w tym roku z powodu ogromnego pecha, nie awansowali do finału województwa pomorskiego właśnie w piłkę ręczną. Chłopcy otrzymali wsparcie od dwóch dziewcząt Nikoli Milewskiej oraz Julii Jaszek oraz naszego byłego ucznia, Piotrka Majchra. Grano systemem " każdy z każdym" 2 x 12 minut.

W pierwszym meczu spotkały się SP 16 Dream Team oraz ZSP/UKS Atlas Główczyce. Widać było dużą tremę wśród młodzieży, co nie zmienia faktu, że w pierwszym takim starcie wypadli bardzo dobrze, ale niestety ulegli o wiele bardziej doświadczonym graczom 21:8. W drugim meczu podobna różnica bramek. Zespół Zgrany Team Potęgowo pokonał swoich przeciwników Dream Team Potęgowo 21:4. W kolejnym meczu młodzież z Główczyc zmierzyła się ze Zgranymi. Mecz zakończony porażką zespołu z Główczyc. SP 16 pokonuje bez problemu drużynę z Dream Team Potęgowo i wiadomym było, kto będzie walczył o jakie miejsce na podium.

W meczu o 3 miejsce po naprawdę bardzo wyrównanej walce, gdzie wynik zmieniał się na korzyść jednych i drugich, lepszym zespołem okazał się Dream Team Potęgowo, który w ostatnich 2 minutach odskoczył rywalom z Główczyc i pokonał ich 16:13. Dodać należy, że w zespole z Główczyc najprawdopodobniej dwóch chłopców będzie chciało kontynuować swoją karierę sportową w zespole Wybrzeża Gdańsk właśnie w piłkę ręczną. Trzymamy kciuki.

W meczu o pierwsze miejsce po również bardzo wyrównanym boju SP 16 Dream Team pokonuje Zgranych Potęgowo dopiero po rzutach karnych.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
1. SP 16 Dream Team
2. Zgrany Team Potęgowo
3. Dream Team Potęgowo
4. ZSP/UKS Atlas Główczyce

Mamy nadzieję, że w kwestii turniejów piłki ręcznej wracamy na dobre. A już 13.05.2023 r. Amatorski Turniej Piłki Siatkowej, na który od razu zapraszamy.

Ze sportowym pozdrowieniem Paweł Łuczka

  

IX Amatorski Turniej Piłki Ręcznej 2IX Amatorski Turniej Piłki Ręcznej 3IX Amatorski Turniej Piłki Ręcznej 4

Więcej zdjęć na naszym Facebooku! 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates