Niedziela Palmowa 2023 - wyniki konkursu na Najpiękniejszą Palmę

Niedziela Palmowa 2023 1Dnia 2 kwietnia 2023 r. świętowaliśmy w Główczycach Niedzielę Palmową. Obrzędem, który w naszej miejscowości ma już kilkuletnią tradycję jest procesja, obrazująca wjazd Jezusa do Jerozolimy. Rolę Zbawiciela odgrywa jeden z mieszkańców gminy. Towarzyszą mu ministranci oraz rozśpiewana schola parafialna, która niosąc gałązki palmowe, przy akompaniamencie gitar intonuje pieśni religijne. Barwny korowód okrążył centrum Główczyc, by przejść do kościoła parafialnego na uroczystą mszę świętą.

Po mszy komisja konkursowa oceniła przepiękne palmy wielkanocne. W tym roku konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: KGW i Sołectwa oraz Świetlice, szkoły i osoby prywatne. Łącznie zgłoszono prawie 30 palm, które zachwycały różnorodnością materiałów i dbałością o szczegóły. Poniżej dokładne wyniki konkursu. 

KGW I SOŁECTWA:
I miejsce - KGW Stowięcino
II miejsce - KGW Izbica
III miejsce - Sołectwo Siodłonie

ŚWIETLICE, SZKOŁY I OSOBY PRYWATNE:
I miejsce - Świetlica Siodłonie
II miejsce - Aleksander i Wiktoria Oleszek
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Stowięcinie
Wyróżnienie: Wiktoria i Weronika Katulskie, Anna Bałabuch, Świetlica Rzuszcze, Świetlica z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie oraz za trud i pracę włożoną w przygotowanie przepięknych wielkanocnych palm. Bardzo dziękujemy też mieszkańcom, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznej Niedzieli Palmowej.

Niedziela Palmowa 2023 2Niedziela Palmowa 2023 3Niedziela Palmowa 2023 8Niedziela Palmowa 2023 5Niedziela Palmowa 2023 6Niedziela Palmowa 2023 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates