Pisanki metodą batikową - warsztaty

Warsztaty Wielkanocne batik 1W dniu 18 marca 2023 roku w naszej Bibliotece rozpoczęliśmy oficjalnie czas świątecznych przygotowań i dekoracji.

W czasie warsztatów pisania pisanek metodą batikową powstały piękne, wielobarwne dzieła. Uczestnicy nakładali rozgrzany wosk pszczeli na skorupkę jajka za pomocą szpilki umocowanej na patyczku, a następnie wydmuszki były farbowane barwnikami.

Po wysuszeniu, za pomocą suszarki do włosów został zdjęty wosk i odkryły się wielobarwne wzory. Na koniec pisanki zostały posmarowane tłuszczem w celu wzmocnienia barw i nadania pięknego połysku.

Możliwość własnoręcznego wykonania atrakcyjnej ozdoby była dla uczestników źródłem ogromnej satysfakcji. Wszyscy zabrali swoje dzieła do domów, gdzie będą piękną ozdobą w czasie nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Na koniec w ramach odpoczynku dzieci rywalizowały podczas gier stolikowych. A żeby tradycja została podtrzymana, zostały wykonane kamyki, które dołączą do Główczyckie kamyki.

Dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy do śledzenia naszego profilu, gdzie będziemy zamieszczać kolejne zaproszenia na warsztaty.

Warsztaty Wielkanocne batik 2Warsztaty Wielkanocne batik 3Warsztaty Wielkanocne batik 4Warsztaty Wielkanocne batik 5Warsztaty Wielkanocne batik 6Warsztaty Wielkanocne batik 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates