Wigilia Gminna 2022

wigilia gminna

Czas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas gdy nasze myśli biegną ku rodzinie, przyjaciołom, najbliższym. Niestety nie każdy z nas ma z kim zasiąść do wigilijnego stołu, połamać się opłatkiem, złożyć życzenia. W święta nikt nie powinien być sam dlatego też cieszy fakt, że tak licznie zgromadziliśmy się na hali sportowej, by tego wieczoru być po prostu razem.
Z inicjatywy Wójta Gminy Główczyce Danuty May oraz Przewodniczącego Rady Gminy w Główczycach Arkadiusza Kwiatkowskiego w ubiegłą sobotę tj. 17 grudnia 2022 r. odbyła się Wigilia Gminna. We wspólnym święcie wzięło udział blisko 300 seniorów z naszej gminy.

 

Uroczystość otworzyli inicjatorzy spotkania, zapraszając wszystkich zebranych do obejrzenia jasełek, przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Stowięcinie, które wprowadziły uczestników w wigilijny nastrój refleksji i zadumy.
Ksiądz proboszcz Grzegorz Stępniak z parafii Główczyce, ksiądz proboszcz Dariusz Kowalczyk z parafii Stowięcino oraz ksiądz proboszcz Karol Gierszewski z parafii Cecenowo poprowadzili zebranych przez wspólną modlitwę oraz złożyli wszystkim zebranym serdeczne, pełne ciepła życzenia, do których dołączyli także Pani Wójt Gminy Główczyce oraz Pan Przewodniczący Rady Gminy Główczyce, zachęcając do wspólnego podzielenia się opłatkiem.
Goście Wigilii Gminnej następnie zostali zaproszeni do wspólnej kolacji, którą umilili nam liczni wykonawcy, w tym Koło Gospodyń Wiejskich w Stowięcinie oraz wokaliści z GOK-u.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy za pracę i działania na rzecz kultywowania tradycji i wsparcia osób potrzebujących.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji:
Fotorelacja część I.
Wigilijne portrety

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates