Za nami Główczycki Festiwal Lata 2022!

Główczycki Festiwal Lata 1W miniony weekend, po prawie dwuletniej przerwie, na stadionie sportowym w Główczycach odbył się Główczycki Festiwal Lata. Świetna muzyka, wspaniała atmosfera oraz liczne atrakcje przyciągnęły tłumy, a zabawa trwała przez cały weekend!

 

 

 

 

 

Główczycki Festiwal Lata 2

Piątek 22 lipca był dniem muzyki klubowej, granej przez lokalnych DJ-ów. Wystąpili DJ Usher, DJ Adi, DJ Fever oraz DJ Steed, którzy zadbali o dobry nastrój uczestników zabawy pod chmurką.
Impreza w obiektywie Kacpra Zielińskiego - dziękujemy za świetne foty.

ZDJĘCIA - DYSKOTEKA POD GWIAZDAMI

 

 

 

 

Drugi dzień największej imprezy w gminie Główczyce pełen był atrakcji dla dzieci. Przez cały dzień aktywnie działali wolontariusze z Klubu Wolontariusza AMICUS oraz ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WIATRACZEK, którzy zatroszczyli się o najmłodszych uczestników festiwalu. O dobrą zabawę zadbało też Nadleśnictwo Damnica, które przygotowało wiele ciekawych gier i konkursów. Oprócz tego na najmłodszych czekały darmowe dmuchańce.

Główczycki Festiwal Lata 4Główczycki Festiwal Lata 5Główczycki Festiwal Lata 3

 

Główczycki Festiwal Lata 6O godzinie 18:00 rozpoczął się Festiwal Kolorów. Szalona zabawa proszkami holi wywołała wiele uśmiechów na twarzach dzieci, młodzieży i dorosłych. Stadion sportowy w Główczycach jeszcze nigdy nie był tak kolorowy! Na zakończenie zabawy strażacy z OSP z terenu Gminy Główczyce zorganizowali kurtynę wodną, gdzie można było zmyć z siebie kolorowe proszki, a także nieco się ochłodzić.

ZDJĘCIA - ANIMACJE I FESTIWAL KOLORÓW

 

 

 

Główczycki Festiwal Lata 7Oprócz atrakcji dla dzieci również dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Turniej Sołectw zapewnił wiele emocji, a zmagania drużyn przyciągnęły spore grono kibiców. W turnieju wzięły udział trzy drużyny reprezentujące sołectwa Szczypkowicie, Rumsko oraz Rzuszcze. W sześciu konkurencjach zmierzyli się ze sobą najodważniejsi i najwytrwalsi przedstawiciele oraz przedstawicielki poszczególnych miejscowości.

Wyniki sołeckich zmagań prezentują się następująco:
I miejsce - Sołectwo Rzuszcze
II miejsce Sołectwo Rumsko
III miejsce - Sołectwo Szczypkowice

 

Dużo działo się także na muzycznej scenie festiwalu. Wystąpili: seniorzy i seniorki ze Stowarzyszenia Aktywni na Nowo pod przewodnictwem Rafała Przybyło, utalentowane wokalistki z sekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach, Dominiki Knapik i Daniel Klusek. Na koniec zgrał zespół Ricardo Band. Muzyczno – wokalne trio w składzie Ryszard Pałucki, Zbigniew Sawicki oraz Patrycja Pałucka – Staszczuk, zapewniło wspaniałą zabawę do samego rana.

ZDJĘCIA - WYSTĘPY I TURNIEJ SOŁECTW

Główczycki Festiwal Lata 8Główczycki Festiwal Lata 10Główczycki Festiwal Lata 9

 

 

Główczycki Festiwal Lata 12Trzeci dzień tegorocznego Główczyckiego Festiwalu Lata, podobnie jak poprzednie, przyniósł wiele emocji i atrakcji! Na boisku odbywały się animacje dla dzieci oraz rodzinne konkursy.

 

 

 

 

 

Główczycki Festiwal Lata 11Rozstrzygnięto też konkurs na logo i hasło dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zwycięzcami w kategorii LOGO został team Kowalczyk - Karolina, Jolanta, Kamila. Drugie miejsce zdobył Michał Pochodaj, a na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna Doroty Chmiel (Dorota Chmiel, Beata Chmiel, Sandra Żukowska). W kategorii HASŁO wyróżnionych zostało aż 5 osób. Pierwsze miejsce zajęła Roksana Gzik, drugie ex aequo Michał Nocoń i Martyna Rahoza, natomiast trzecie ex aequo Adrian Kocur i Julia Kuś. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

ZDJĘCIA - RODZINNE KONKURSY I ZABAWY

 

Główczycki Festiwal Lata 17W niedzielę o godz. 13:30 rozpoczął się VI Główczycki Przegląd Zespołów Ludowych, którego gospodarzem były Klęcinianki wraz z instruktorem Ryszardem Pałuckim. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 7 zespołów.

Swoje umiejętności na scenie pokazały:
Usteckie Nutki,
Damniczanki,
Kępiczanki,
Skotowianie,
Grupa Wokalna Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Redzikowa,
Zespół Kobylnica,
oraz wspomniane już Klęcinianki.

 

Główczycki Festiwal Lata 15Po występach zespołów ludowych na scenie Główczyckiego Festiwalu Lata pojawił się gość specjalny - Luka Rosi! Artysta zaśpiewał swoje największe hity, w tym dobrze znany uczestnikom koncertu utwór „A Ty bądź”. Główczycka publiczność bawiła się świetnie! Po koncercie wokalista rozdawał autografy i chętnie pozował do zdjęć z fanami.

ZDJĘCIA - NIEDZIELNE KONCERTY

 

 

 

Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za udział w Główczyckim Festiwalu Lata! Mamy nadzieję, że bawiliście się tak samo dobrze, jak my! Zachęcamy do oglądania zdjęć - znajdźcie siebie i przyjaciół, oznaczajcie się, komentujcie i udostępniajcie!

Wirtualne muzeum-m

BIP


MaczugaStolema2022ik

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates