Rajd pieszy - przez bagna na Czarne Wesele do Kluk

Rajd pieszy do Kluk 1„Nie ma rzeczy niemożliwych!” - pod tym hasłem upłynął kolejny dzień weekendu majowego.

2 maja wspólnie z prawie 30 – osobową grupą wyruszyliśmy w kierunku Kluk. Ciepłe, wiosenne słońce, budząca się do życia przyroda, cisza, spokój… Z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy ku przygodzie! Podziwiając piękne krajobrazy gminy Główczyce, przemierzaliśmy łąki, lasy i pola.

Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy :) W Słowińskim Parku Narodowym natura nie była po naszej stronie. Błoto, woda i jeszcze więcej błota. Przejście było wyzwaniem nie tylko dla ludzi, ale również dla dwóch piesków, które wzięły udział w rajdzie. Dla naszej wspaniałej ekipy nie ma jednak rzeczy niemożliwych! Odważnie przekraczaliśmy zalane obszary, wzajemnie sobie pomagając. W końcu, z lekko brudnymi butami (i łapkami) dotarliśmy na Czarne Wesele :)

Kluki przywitały nas ogromnym tłumem ludzi i samochodów, jednak klimat Muzeum Wsi Słowińskiej oraz liczne stoiska i atrakcje wynagrodziły wszystkie trudy podróży. Oprócz wystaw stałych, w związku ze świętem związanym z tradycyjnym wykopywaniem torfu, na zwiedzających czekały występy kaszubskich kapel ludowych, piłowanie drewna, rzeźbienie za pomocą dłut końskich butów do pracy na podmokłych terenach, wypiekanie chleba oraz degustacja lokalnych przysmaków.

Czas w muzeum upłynął szybko i zanim się obejrzeliśmy, trzeba było wracać do Główczyc. W drogę powrotną wyruszyliśmy w nieco okrojonym składzie, ale nadal w świetnych nastrojach. Pocieszeniem było to, że droga przez bagna z pewnością była tego dnia łatwiejsza niż przejazd samochodem :)

Rajd dała nam w kość, ale i tak było super! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wyruszyli z nami i gratulujemy wytrwałości, w szczególności seniorkom, które dzielnie pokonały tę wymagającą trasę :)

Rajd pieszy do Kluk 2Rajd pieszy do Kluk 3Rajd pieszy do Kluk 4Rajd pieszy do Kluk 5Rajd pieszy do Kluk 6Rajd pieszy do Kluk 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


MaczugaStolema2022ik

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates