Lokalne wsparcie dla dzieci z Ukrainy

Pomoc dla dzieci z UkrainyWspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i ludźmi dobrego serca przekazaliśmy zabawki, puzzle, środki higieniczne i materiały plastyczne dla dzieci z Ukrainy, które wczoraj przyjechały do ośrodka Lazur w Rowach.

Dary pomogą zorganizować świetlice dla dzieci oraz zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby. W ośrodku znajduje się obecnie 130 dzieci z ukraińskich domów dziecka, a w najbliższych dniach przyjedzie druga podobnie liczna grupa.

Zachęcamy do przekazywania wsparcia do Ośrodka Pomocy Społecznej oraz świetlic wiejskich w gminie Główczyce. Pozwoli to zorganizować pomoc dla uchodźców przyjmowanych na zakwaterowanie lokalnie - przede wszystkim w naszej gminie.