Spotkanie autorskie w Bibliotece

3 KopiowanieW dniu 21 września 2021 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Główczyce mieliśmy ogromną przyjemność gościć znakomitą pisarkę dla dzieci – panią Renatę Piątkowską wraz z fantastyczną lektorką – panią Malwiną Kożurno. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas drugich i trzecich z główczyckiej szkoły podstawowej.

Przybyli goście zaczarowali naszą publiczność. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o wielu zwierzętach, które często są głównymi bohaterami książek pani Renaty. Autorka, wyraźnie podkreślała, że dzięki czytaniu książek nasza wyobraźnia się rozwija, sami kreujemy wtedy wygląd bohaterów, mamy szansę być współautorem opowieści. Ponadto, dzięki opowiadaniom dzieci rozwijają w sobie empatię do zwierząt.

Lektorskie umiejętności pani Malwiny Kożurno sprawiły, że cała sala w zupełnej ciszy słuchała fragmentów opowiadania “Daleko jeszcze” oraz „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”, od czasu do czasu tę ciszę przerywały salwy śmiechu nie tylko dzieci, ale i towarzyszących im dorosłych. Dzieci chętnie zadawały pytania, dzieliły się informacjami o swoich zwierzakach. Po spotkaniu był czas na wspólne zdjęcia, podziękowania.

W naszym księgozbiorze znajdują się książki autorstwa pani Renaty Piątkowskiej. Gorąco zachęcamy do ich wypożyczania i wspólnego, rodzinnego czytania.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Szczegółowa relacja na naszym Facebooku!

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


MaczugaStolema2022ik

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates