Gminne Święto Plonów w Główczycach 2021

Gminne Święto Plonów 2021 1W niedzielę, 5 września, odbyło się Gminne Święto Plonów. Wydarzenie rozpoczęte zostało uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym, by następnie barwnym korowodem, prowadzonym przez Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej z Kępic, przejść na stadion sportowy w Główczycach. Tam starostowie dożynek, Agnieszka i Marek Ustowscy, przekazali na ręce władz gminy: wójt gminy Danuty May oraz przewodniczącego rady gminy Arkadiusza Kwiatkowskiego chleb upieczony z tegorocznych zbóż. Następnie chleby dożynkowe podzielono i przy wsparciu sołtysów i pozostałych radnych poniesiono między mieszkańców, z życzeniami, by chleba nigdy nam nie zabrakło.

W dalszej części uroczystości władze gminy nagrodziły wyróżnionych rolników: Iwonę i Wojciecha Kaszkur, Małgorzatę Tarka-Gliwa i Grzegorza Gliwa, Justynę i Andrzeja Dąbrowskich, Ilonę i Pawła Gola, Paulinę i Michała Paszota oraz Jana Reichert. Następnie dokonano oceny prac konkursowych - dostarczonych wieńców i upieczonych chlebów dożynkowych. Podsumowano też gminny konkurs na najpiękniejszą posesję.

Liczne stoiska kół gospodyń wiejskich, kół łowieckich, rybaków i szkół z terenu gminy oferowały smaczne potrawy regionalne. Animacje dla dzieci prowadził Klub Wolontariusza AMICUS, a dopełnieniem zabawy były dmuchane zamki i trampoliny.

Odbył się także konkursy dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi wzięli udział w ciekawych konkurencjach, takich jak: turlanie kapusty i skoki w workach. Dla dorosłych przewidziano konkurs picia piwa przez słomkę na czas.

Atrakcją artystyczną były liczne występy zespołów ludowych. Na scenie zaprezentowały się: Klęcinianki, Usteckie Nutki, Stokrotki z Koszalina, zespół Kobylnica, Damniczanki, Babiniec, Skotawianie oraz Kapela z Gminy Damnica. Wystąpiły również dwie solistki: Joanna Płatwa i Dominika Knapik. Następnie wszyscy mogli bawić się do północy przy muzyce granej przez zespół Ricardo Band.

KONKURS NA NAJLEPSZY CHLEB DOŻYNKOWY:
I MIEJSCE – KGW IZBICA
II MIEJSCE – SOŁECTWO CIEMINO
III MIEJSCE – SOŁECTWO GŁÓWCZYCE
NAGRODY ZA UDZIAŁ DLA: KGW CECENOWO, KGW DARGOLEZA, KGW STOWIĘCINO, SOŁECTWO POBŁOCIE, SOŁECTWO CHOĆMIRÓWKO, SOŁECTWO RZUSZCZE, SOŁECTWO WYKOSOWO, STOWARZYSZENIE AKTYWNI NA NOWO, SOŁECTWO RUMSKO

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC:
I MIEJSCE – SOŁECTWO RUMSKO
II MIEJSCE – KGW IZBICA
III MIEJSCE – SOŁECTWO CIEMINO
NAGRODY ZA UDZIAŁ DLA: SOŁECTWO SZELEWO, KGW STOWIĘCINO, SOŁECTWO POBŁOCIE, SOŁECTWO RZUSZCZE

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację dożynek! Bez Was ta impreza nie miałaby tak pięknej i bogatej oprawy. Mamy nadzieję, że tegoroczne Gminne Święto Plonów na długo pozostanie w Waszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za udział i za to, że byliście z nami!

Gminne Święto Plonów 2021 2Gminne Święto Plonów 2021 3Gminne Święto Plonów 2021 4Gminne Święto Plonów 2021 7Gminne Święto Plonów 2021 6Gminne Święto Plonów 2021 5

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2021 baner mały

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates