Posprzątaj swoją wioskę! Część druga (nie ostatnia)

Posprzątaj Swoją wioskę część druga 1Dalsza część naszych działań na Dzień Ziemi! Cieszymy się, że tylu z Was wzięło udział w akcji, że tak duża część naszej gminy została wysprzątana.

Kolejne miejscowości które w ostatnim czasie podjęły wyzwanie:

PODOLE WIELKIE - trzy osoby wysprzątały najbliższą okolicę wsi. Oby w kolejnych akcjach było nas więcej!

RUMSKO - tu sprzątali starsi i młodsi. W doborowym, siedmioosobowym składzie udało się przejść jedną z zaśmieconych tras i zebrać 8 worków odpadków. Przyrodzie milej i nam także :)

RZUSZCZE - tu akcja szeroko rozpromowana, trwała od rana aż do wczesnego wieczora. Oprócz pięknego wysprzątania wioski mieszkańcy zabrali się też za pracę przy kapliczkach. Najmłodsi uczestnicy byli jeszcze w wózkach, najstarsi... nie zdradzają swojego wieku.

SIODŁONIE - 15 dzieci i 3 osoby dorosłe uprzątnęły teren włączając się w piękną akcję. Kilka zebranych worków czeka na wywiezienie w najbliższych dniach.

SZCZYPKOWICE - tu mieliśmy jedenastu odważnych, którzy sprzątnęli zarówno główną ulicę jak i poboczne. Zebrano ponad 20 worków śmieci.

WIELKA WIEŚ - 17 osób, w tym 12 dzieci spędziło 4 godziny porządkując swoją okolicę. Zapełniono 17 dużych worków, oprócz tego zebrano też wykładziny i opony.

WOLINIA - kolejna liczna dziecięco - świetlicowa ekipa podjęła wyzwanie i zebrała 10 worków ze śmieciami. Po pracy był też czas na relaks. Dziękujemy za Wasz czas!

WYKOSOWO - w młodzieżowym składzie udało się zebrać 5 wielkich worków ze śmieciami. Piękna postawa :)

ŻELKOWO - frekwencja dopisała, śmieci ponad 20 worków, a przy okazji piękna integracja społeczności wsi.

ŻORUCHOWO - 6 dorosłych i 5 dzieci, a worków w akcji zebranych 15. Przy okazji wysprzątany też przystanek autobusowy.

Raz jeszcze serdeczne dzięki dla wszystkich zaangażowanych w działania. To budujące, że mimo ciężkich czasów, mieszkańcy potrafią spotkać się i zrobić coś dobrego w swojej miejscowości.

Było Was kilkadziesiąt osób, a zapełnione worki doszły prawie do 200 sztuk. Masa zdjęć i pozytywnych informacji o akcji z prawie każdej miejscowości naszej gminy pokazuje jak bardzo taka akcja była na naszym terenie potrzebna!

Życzymy sobie i Wam, by takie akcje czyniły nasze miejscowości coraz piękniejszymi i czystszymi. Każdemu z nas zależy na tym, aby mieszkać w dobrym miejscu pośród dobrych ludzi. Postarajmy się by tak było :)

Posprzątaj Swoją wioskę część druga 2Posprzątaj Swoją wioskę część druga 3Posprzątaj Swoją wioskę część druga 4Posprzątaj Swoją wioskę część druga 5Posprzątaj Swoją wioskę część druga 6Posprzątaj Swoją wioskę część druga 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates