Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim

Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim 2Jak wygląda współcześnie praca w gorzelni funkcjonującej już ponad 150 lat? Jak wygląda proces tworzenia rzemieślniczych alkoholi w oparciu o najlepsze surowce uprawiane własnoręcznie na okolicznych polach? Na te i na wiele innych pytań odpowiedział Michał Paszota - właściciel gorzelni w Podolu Wielkim. Uczestnikami zwiedzania byli mieszkańcy gminy Główczyce, którzy w miłej atmosferze przez dwie godziny mieli okazję zwiedzić obiekty w których, w zabytkowym wnętrzu, w oparciu o nowoczesną aparaturę, powstają trunki zdobywające nagrody i uznanie w kraju i za granicą.

Pan Michał Paszota, nie tylko oprowadził nas opowiadając o kolejnych etapach powstawania wyrobów, ale też, jako pasjonat, podzielił się wieloma ciekawostkami dotyczącymi całej branży wódek i whisky tworzonych w Polsce i na świecie. Uczestnicy, oprócz pamiątkowego kieliszka z logo gorzelni otrzymali też możliwość skosztowania wybranych trunków produkowanych w gorzelni, poznając historię ich tworzenia i wyjątkowe atrybuty cechujące każdy z nich.

 

 

Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim 1Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim 3Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim 4Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim 6Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim 5Wycieczka do gorzelni w Podolu Wielkim 7

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u!

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates