Maczuga Stolema 2020 za nami!

2W sobotę, 25-go lipca odbyła się VIII edycja Rajdu na Orientację Maczuga Stolema. Impreza niezmiennie ciesząca się dużym zainteresowaniem tym razem zawitała do Główczyc, gdzie przy hali sportowej powstała główna baza rajdu. Do rywalizacji przystąpiło ponad 140 osób!

Do wyboru były aż cztery trasy: najdłuższa, 50-cio kilometrowa (Duży Stolem), zaliczaną do Pucharu Polski w Pieszych Marszach na Orientację, średnia, 25-cio kilometrowa (Średni Stolem), 12-sto kilometrowa (Mały Stolem), przeznaczona dla rodzin i drużyn młodzieżowych oraz 45-cio kilometrowa trasa rowerowa dla miłośników dwóch kółek.


Uczestnicy i uczestniczki wyruszyli z hali sportowej w Główczycach. Trasa Dużego Stolema TP50 wystartowała o godz. 7:00, natomiast trasy piesze TP25, TP12 oraz rowerowa TR540 startowały od godz. 9:00.


Wszystkie trasy wymagały od uczestników i uczestniczek bardzo dobrej kondycji, koncentracji oraz doskonałej orientacji w terenie. Odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych, ukrytych w gąszczach lasów otaczających Główczyce, nie było prostym zadaniem. Budowniczy tras, Piotr Grabaszewski, zadbał o odpowiedni poziom trudności i atrakcyjność tras. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal, a dla najlepszych przewidziano przepiękne puchary. Na wszystkich chętnych czekało też słynne spaghetti.


W tym roku organizacja Maczugi Stolema wymagała dużo większego nakładu sił, ze względu na panującą pandemię. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom za przestrzeganie niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Dziękujemy również za Wasz entuzjazm, zaangażowanie, chęć walki z trudnościami terenu i własnym zmęczeniem. Bez Was tej imprezy by nie było. Cieszymy się, że jesteście z nami, zapraszacie swoich znajomych i pokazujecie im, że można ciekawie i aktywnie spędzić czas!


Jako organizatorzy chcielibyśmy też serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy dołożyli starań by ta impreza się odbyła: dziękujemy za Honorowy Patronat i wsparcie finansowe Marszałkowi Województwa Pomorskiego, Panu Mieczysławowi Struk, zaś za patronat medialny Radio Fama oraz portalowi Slupski24.pl. Dziękujemy Gminie Główczyce za finansowanie i dobry klimat dla organizacji tej imprezy. Za wytyczenie tras, przejechanie i przejście pieszo setek kilometrów w celu rozmieszczenia punktów kontrolnych, a także pracę w bazie rajdu wielkie podziękowania należą się sędziemu głównemu naszej imprezy Piotrowi Grabaszewskiemu! Szczególne podziękowania przesyłamy firmie Domtel Sport za wypożyczenie zegara oraz firmie Sport Turystyka ze Słupska za wykonanie pucharów. W imieniu dzieci radosne uśmiechy wysyłamy do Łeba Parku Dinozaurów, Labiryntu w Łebie, Farmy Alexa oraz Twierdzy Ustka - przekazane nam wejściówki trafiły w dobre ręce. Dziękujemy za wsparcie finansowe Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Główczycach oraz Nadleśnictwu Damnica za wsparcie fantowe oraz udostępnienie lasów do zorganizowania naszej imprezy. Wielkie podziękowania dla pracownic i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach za pracę włożoną w organizację imprezy oraz działania w bazie rajdu i na jego zapleczu.


Dziękujemy Wam wszystkim i do zobaczenia za rok!

 

483576

Galeria zdjęć - Start wszystkich tras

Galeria zdjęć - W trasie rajdu

Galeria zdjęć - Na mecie

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2021 baner mały

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates