Pieszy rajd na orientację "Śladami Maczugi Stolema"

Sladami Maczugi Stolema 17

W sobotę 7 października odbył się pieszy rajd na orientację dla uczniów szkół z Gminy Główczyce. Podążał on śladami sierpniowej ?Maczugi Stolema? w wariancie trasy krótkiej.


W tym roku młodzież przetestowała trasę 13 kilometrową wiodącą po okolicach Pobłocia. Uczestnicy podzieleni na 3 grup ruszyli w teren by odszukać 9 punktów ukrytych w terenie przez organizatorów. Zespoły startowały co 7 minut, tak by każdy miał możliwość samodzielnego odnalezienia punktów umieszczonych w terenie.
Deszczowa i wietrzna pogoda w pewnym stopniu pokrzyżowała plany grup i skróciła trasę rajdu. Tylko część jednej z grup (Zaginieni) obeszła całość trasy i zebrała komplet punktów w czasie 3:29, podczas gdy reszta tej grupy obrała kurs na bazę.

Oto jakie wyniki osiągnęły poszczególne grupy:
Zaginieni - 9 punktów w czasie 3:29
Dzikie Alpaki - 6 punktów w czasie 2:39
Borowe Krosniata - 5 punktów w czasie 1:54
Gratulujemy!

Warto jednak podkreślić że całej imprezie przyświecał cel dobrej zabawy oraz wspólnego sprawdzenia swoich sił i umiejętności pracy z mapą, rozpoznawania terenu oraz wyszukiwania punktów.

Na wszystkich amatorów wędrówek z mapą czekało ognisko z kiełbaskami, a także pamiątkowe medale i numery startowe rajdu, który już przeszedł do historii :) kolejne wyprawy na wiosnę :). Zapraszamy!

Sladami Maczugi Stolema 1Sladami Maczugi Stolema 2Sladami Maczugi Stolema 3Sladami Maczugi Stolema 4Sladami Maczugi Stolema 5Sladami Maczugi Stolema 6
Sladami Maczugi Stolema 7Sladami Maczugi Stolema 8Sladami Maczugi Stolema 9Sladami Maczugi Stolema 10Sladami Maczugi Stolema 11Sladami Maczugi Stolema 12Sladami Maczugi Stolema 13Sladami Maczugi Stolema 14Sladami Maczugi Stolema 15Sladami Maczugi Stolema 16

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates