KGW Stowięcino tworzy najpiękniejsze stroje!

Turniej KGW w Jezierzycach 41Najpiękniejsze stroje właśnie w Stowięcinie - taki werdykt wydali jurorzy oceniający tegoroczny turniej gospodyń wiejskich. Godziny żmudnych przygotowań nie poszły na marne, a efekt tych prac mógł zadziwić każdego.

Tradycyjnie, jak co roku, w Jezierzycach odbył się Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, w którym gminę Główczyce reprezentowały Panie ze Stowięcina. W tym roku koła konkurowały w sześciu dyscyplinach: kulinarnej, na najlepszą tablicę pt. "Pokolenia", najciekawszy strój "Inspirację", scenkę kabaretową, baśniowy taniec, oraz nowość - Gwiazdy na Jezierzyckiej Scenie.

Panie ze Stowięcina szykowały się do występu przez kilka tygodni, a efekt ich pracy oceniało jury. Ciekawa tablica, taniec krasnoludków i kabaretowa lokomotywa bardzo spodobały się zgromadzonej widowni. Szczególny aplauz wywołał występ gwiazd - panie wcieliły się w duet Martyniuk-Rodowicz i w iście sylwestrowym stylu zaśpiewały "Przez Twe Oczy Zielone". Inne koła z gmin naszego powiatu również profesjonalnie podeszły do zadania i jury miało trudne zadanie. KGW Stowięcino wygrało konkurencję na najciekawszy strój - wykonana w całości na szydełku kreacja wyróżniała się zwiewnością i elegancją. Gratulujemy świetnego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie gminy na tym ciekawym turnieju.

 

Turniej KGW w Jezierzycach 4Turniej KGW w Jezierzycach 6Turniej KGW w Jezierzycach 12

Turniej KGW w Jezierzycach 18Turniej KGW w Jezierzycach 13Turniej KGW w Jezierzycach 26

Turniej KGW w Jezierzycach 35Turniej KGW w Jezierzycach 38Turniej KGW w Jezierzycach 44

Turniej KGW w Jezierzycach 46Turniej KGW w Jezierzycach 56Turniej KGW w Jezierzycach 58

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates