Transgraniczne warsztaty i rajd z Rowerowym Domem Kultury

DSC 007621-go maja spotkaliśmy się w GOK-u z Rowerowym Domem Kultury w dwuosobowym żeńskim składzie. Zuza i Ula, pomysłodawczynie i realizatorki RDK od 11-go kwietnia przemierzają rowerami trasę wzdłuż granicy Polski prowadząc po drodze warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotykając się z ludźmi i opowiadając o swoim projekcie. Począwszy od Białki Tatrzańskiej przejechały już ponad 2000 km po wschodniej granicy kraju i w ubiegłą sobotę pojawiły się u nas.

W GOK-u w Główczycach poprowadziły warsztaty dla młodzieży, na których poruszyły temat granic -tych na mapie, między państwami i wiążących się z nimi granic między ludźmi oraz innych granic występujących w naszym życiu w różnych kontekstach.

 

Zastanowiliśmy się razem czym i po co są granice, czy warto je przekraczać i w jaki sposób można to zrobić, np. w komunikacji międzykulturowej. Po warsztatach wyruszyliśmy na wspólny rajd rowerowy i  trasą Główczyce - Kluki - Żelazo odprowadziliśmy Rowerowy Dom Kultury za granice naszej gminy. Tam z honorami przywitała nas delegacja rowerzystów ze Smołdzina, gdzie w następnej kolejności udały się dziewczyny z RDK. Po przywitaniu z rowerzystami z Gminy Smołdzino i Pożegnaniu z Rowerowym Domem Kultury wróciliśmy do Główczyc przez Wierzchocino. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z warsztatów i rajdu.

 

Zrzut ekranu 2016 05 22 10.59.35 DSC 0068 DSC 0078 

 

DSC 0083 DSC 0088 DSC 0089

 

 DSC 0090 DSC 0091 DSC 0092

 

 DSC 0093

plakat na strone

 


 

autor: Aleksandra Karmelita, zdjęcia: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates