Tancerze z Główczyc zdobyli Rostock (Niemcy)

Breakdance RostockDnia 13 października 2012r. w Rostocku (Niemcy) odbyły się międzynarodowe zawody breakdance ?Fish Battle?. W składzie sędziowskim zasiadł trener Paweł Kamiński ?BBoyPawlotti?, który miał okazję oceniać najlepszych tancerzy z Europy, w tym również w kategorii profesjonalistów.

Wraz z Pawłem Kamińskim na zawody przybyli: Julia Kalata (gmina Słupsk), Aleksandra Malińska (gmina Słupsk), Piotr Mańkowski (gmina Główczyce) oraz Dawid Grzeszkowiak (gmina Główczyce), którzy zostali wyróżnieni na tle grup breakdance za ciężki trening i aktywną postawę.
Wrócili z nagrodami!

Wszyscy wymienieni powyżej uczęszczają na zajęcia w różnych gminach, lecz nie stanęło to na przeszkodzie aby pojechać razem i poprzez taneczną integrację wygrać zawody ekip w kategorii Kids, w których udział wzięło 16 siedmioosobowych ekip. Po wygranej, młodzi reprezentanci HariboCrew oficjalnie przekazali puchar trenerowi w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas na sali treningowej.

Breakdance Rostock 2Co więcej, Piotr Mańkowski ?Bboy Alien? reprezentant Główczyc zajął I miejsce w kategorii solo kids, pokonując tym samym czterdziestu pozostałych tancerzy wśród nich reprezentanta szkółki breakdance Swift Rocka, legendarnego tancerza z Niemiec. W tej samej kategorii Dawid Grzeszkowiak zajął III miejsce.
Jest to ogromny sukces, ponieważ grupa HariboCrew w takim składzie po raz pierwszy miała możliwość wyjazdu za granicę na zawody i już sam fakt uczestniczenia w nich był nie lada nagrodą. Młodzi tancerze podeszli do wyjazdu profesjonalnie i godnie zaprezentowali swoje umiejętności na arenie międzynarodowej pośród reprezentantów Niemiec, Turcji, Rosji oraz Ukrainy.

Warto podkreślić wsparcie rodziców, którzy poprzez zaangażowanie dołożyli wszelkich starań by wyjazd ten się odbył. Po tak udanym weekendzie, dzieci wróciły do dalszych treningów, aby przygotować się na ogólnopolskie zawody, które odbędą się w Sławnie pod nazwą ?Konfrontacje Taneczne vol. II?.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z tego turnieju a także do obejrzenia występu Piotra Mańkowskiego, który został zwycięzcą tego turnieju. Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Paweł Kamiński ?BBoyPawlotti?