Świetlice

Ferie na świetlicy w Wykosowie

IMG 20170128 162743Nie tylko w Główczycach dzieci mogły skorzystać z ciekawej oferty zabaw i zajęć edukacyjnych podczas tegorocznych ferii zimowych.

Na świetlicy w Wykosowie przez dwa tygodnie działy się same ciekawe rzeczy! Uczestnicząc w zabawach aktywizujących dzieciaki mogły pogimnastykować zarówno ciało, jak i wyobraźnię. Na warsztatach plastycznych tworzyły odstresowujęce "gniotki" z baloników i malowały swoją własną "Planetę Marzeń". Odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci z panią świetlicową upiekły mnóstwo frytek. Dzięi temu, najedzone i pełne energii mogły wyruszyć na zabawę - podchody "W poszukiwaniu skarbu". Ciekawą zabawą okazały się też wybory Sołtysa Świetlicy. Dzieciaki mogły podczas tej małej obywatelskiej lekcji przekonać się, że bycie sołtysem to nie tylko przyjemność ale też mnóstwo obowiązków - uczestnicy zabawy sami ustalili jaki zakres obowiązków powinien mieć ich reprezentant. 

Czytaj więcej...

Wykosowo - uatrakcyjnianie obiektu sportowego

IMG 20161029 125817Dnia 29 października 2016 r. we wsi Wykosowo odbyło się uroczyste sadzenie drzewek wokół obiektu sportowego. Było to działanie naszego sołtysa Przemka Mularczyka. Dzieci i młodzież bardzo chętnie brali udział w tym przedsięwzięciu. Zdaniem mieszkańców takie działanie ma swoją wymowę, ponieważ symbolizuje pewną trwałość wokół przemijającej rzeczywistości.

Mieszkańcy, wszyscy uczestnicy oraz dzieci serdecznie dziekują za przybycie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach Pana Pawła Żmudy oraz Radnego Gminy Główczyce Pana Krzysztofa Świętoreckiego. Uroczyste sadzenie drzewek odbyło się w trakcie zabaw, gry w piłkę nożną meczem Wykosowo - Rzuszcze oraz wspólnym pieczeniu kiełbasek przy ognisku.

Świetlica w Wykosowie zadbała o zebranie dokumentacji z tej imprezy. Po latach stanowić będzie zapewne cenny materiał fotograficzny z historii boiska.

Czytaj więcej...

Wakacje na świetlicy w Wykosowie

IMG 20160630 173312 wynikPodczas wakacyjnych zajęć na świetlicy w Wykosowie dzieciaki nie mogły narzekać na nudę. Przez dwa miesiące wakacji codziennie mogły uczestniczyć w różnych formach aktywności. Dla przyszłych kucharzy była zajęcia kulinarne - wspólne gotowanie i pieczenie. Kulinarnym hitem okazały się kolorowe kanapki! Dla młodych artystów odbywały się zajęcia plastyczne.

Aktywnie spędzaliśmy też czas przy wspólnych zabawach i na spacerach w malowniczych okolicach naszej miejscowości. Odwiedziliśmy sąsiednie świetlice w Rzuszczach i w Przepędowie. Wspólna zabawa była okazją do nawiązania nowych znajomości. Atrakcją dla młodszych i starszych dzieci była dyskoteka, podczas której razem z Patrykiem Jaszakiem dzieci i młodzież uczyły się tańczyć Zumbę. Na zakończenie wakacji zostają nam miłe wspomnienia i galeria zdjęć dokumentujących tegoroczne przygody - zapraszamy do obejrzenia relacji!

Czytaj więcej...

Rozrywka w dużym formacie czyli granie na ekranie!

Tak jak obiecywaliśmy... po raz kolejny ruszamy z objazdową wakacyjną wizytą XBOX KINECT do świetlic wiejskich. 
 Dla najlepszych graczy, którzy rywalizować będą w zręcznościowych minigrach przygotowaliśmy niespodziankę!
 
Prosimy o zamieszczenie informacji w swoich świetlicach o terminie wizyty zgodnie z zamieszczonym harmonogramem. 
 
harmonogram wakacyjny xbox
 
 

Wykosowo - Dzień Dziecka na wesoło

IMG 20160528 160722W świetlicy wiejskiej w Wykosowie, w sobotę 28 maja br. odbyła się super zabawa z okazji Dnia Dziecka – pomimo brzydkiej pogody, wszystko udało się znakomicie. Dzieci zjadły pyszne kiełbaski z grilla oraz słodycze. Do zabawy włączył się także Patryk Jaszek, co znakomicie rozbawiał wszystkich. Radny Krzysztof Świętorecki obdarował nas napojami i chipsami, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wykosowo - Dzień Dziecka

IMG 20160528 160722W świetlicy wiejskiej w Wykosowie odbyła się super zabawa z okazji Dnia Dziecka – pomimo brzydkiej pogody, wszystko udało się znakomicie. Dzieci zjadły pyszne kiełbaski z grilla oraz słodycze. Do zabawy włączył się także Patryk Jaszek, co znakomicie rozbawiał wszystkich. Radny Krzysztof Świętorecki obdarował nas napojami i chipsami, za co serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Choćmirówko - Biała Sobota

Dnia 16 kwietnia 2016 r. na naszej świetlicy, Rada Sołecka wraz z Panią Sołtysową i Świetlicową zorganizowali dla seniorów Białą Sobotę. Zaproszona została pani doktor Violetta Kazimieruk. Badała nasz poziom cukru oraz ciśnienie tętnicze i doradzała w sprawach zdrowia. Z badań skorzystało 10 osób.

 

                            DSCF1584    DSCF1585

Choćmirówko - wizyta zajączka wielkanocnego

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć zajączka wielkanocnego w naszej miejscowości. Zostawił on naszym dzieciom ukryte plastikowe jajeczka oraz słodycze. Najpierw odbyło się poszukiwanie skarbów, a następnie objadaliśmy się pysznym ciastem, które przygotowały mamy dzieci. 
Organizatorami zabawy byli: Sołtys, Rada Sołecka, Świetlicowa.
 
 
    DSCF1570DSCF1568DSCF1573
 

Izbica - I miejsce w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Rozstrzygniecie konkursu na palme i pisanke 36Nasza miejscowość Izbica zajęła pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Przez dwa tygodnie panie wykonywały pięciometrową  palmę, ich wysiłek i trud nie poszedł na marne. Bardzo się cieszymy z tego powodu.
 
Natomiast drugie miejsce zajęliśmy w konkursie na najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną, dzieci przeogromnie sie cieszyły.
 
 
    1P3162094
 
  
    P3162095P3162102P3142087

Klęcino - Wiosenny spacerek

I w końcu zawitała wiosna... aż chce się wyjść na dwór i odetchnać świeżym powietrzem.

We wtorek, 22 marca, popołudniowe słońce zachęciło nas do wyjścia na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznaków wiosny. Dzieci wybrały sie na rowerach - zrobiliśmy sobie małe wyścigi.

     142

Strona 1 z 22

Wirtualne muzeum-m


Maczuga Stolema 2017 banner kwadrat

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates