Teledysk naszej produkcji: Kaszubianka - ?na tyńcyje dlô mie

Zapowiada się hit nadchodzącego lata! Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach oraz Zespół Szkół w Pobłociu przygotowali nagranie znanego hitu zespółu Weekend "Ona tańczy dla mnie" (tekst i muzyka utwory oryginalnego: Radosław Liszewski) wykonany w języku kaszubskim. Zobaczcie jak wyszło!

Kaszubianka - ?na tyńcyje dlô mie from Bogusław Chyła on Vimeo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z planu filmowego

Utwór do słów przygotowanych przez naczycielkę Magdalenę Czarnowską-Mikulak zaśpiewały uczennice szkoły w  Pobłociu: Patrycja Powideł, Klaudia Jarosińska, Aleksandra Gac i Julia Mańkowska. Teledysk został nagrany głównie w Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach, a zdjęciami i montażem zajął się Bogusław Chyła.

Przygotowanie tej aranżacji to efekt wprowadzenia dwa lata temu języka kaszubskiego do nauczania w Zespole Szkół w Pobłociu. Dzieci i młodzież uczą się mówić w tym języku, poznają historię i kulturę swojego regionu oraz jeżdżą na wycieczki do ważnych dla Pomorza miejsc.

Dziękujemy właścicielowi praw autorskich do oryginalnego utworu "Ona tańczy dla mnie" za zgodę na niekomercyjne wykorzystanie utworu oraz dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku za zgodę na wykonanie zdjęć na terenie Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach.

Teledysk został zauważony przez media:

TVN24 - "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku. Weekend: to wisienka na torcie

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, portal kaszubi.pl - "Ona tyńcyje dle mie" - kaszubska wersja hitu

gp24.pl - Nagrali hit "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku

Dziennik Baltycki - "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku

Gazeta Wyborcza - "Ona tyńcyje dle mie", czyli kaszubska wersja wielkiego hitu Weekendu

pudelek.tv - "Ona tańczy dla mnie"... PO KASZUBSKU!

kafeteria.tv - "Ona tańczy dla mnie" w wersji KASZUBSKIEJ!

gazetakaszubska.pl - ?na tyńcyje dlô mie! W Klukach nagrali kaszubski cover dyskotekowego hitu

lebork24.info - Czy utwór "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku okaże się hitem?

gryf24.pl - ??na tyńcyje dlô mie? ? czyli hit zespołu Weekend po kaszubsku

Radio ESKA - Ona Tańczy Dla Mnie po kaszubsku - przeróbkę wspierał sam Weekend. Pora na My Słowianie?

Wrzuta.pl - Kaszubianka - ?na tyńcyje dlô mie

Powiat słupski - Kaszubianka - ?na tyńcyje dlô mie

Twoje Jasło - ONA TAŃCZY DLA MNIE PO KASZUBSKU. WEEKEND: TO WISIENKA NA TORCIE

Nasze Miasto Kościerzyna - Hit zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku śpiewają dziewczęta z Pobłocia

Wirtualne Kaszuby - Kaszubianka - ?na tyńcyje dlô mie (Ona tańczy dla mnie - po kaszubsku)

oraz liczne profile regionalne zarejestrowane na portalu facebook m.in. Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, APR Słupsk, Słowiński Park Narodowy, LOT Błękitna Kraina i wiele innych. Dziękujemy za zainteresowanie!

Kaszubianka - teledysk 1Kaszubianka - teledysk 2Kaszubianka - teledysk 3

Kaszubianka - teledysk 4Kaszubianka - teledysk 5Kaszubianka - teledysk 6