Oferta GOK 2019/2020

zajęcia

Opis zajęć artystycznych, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach

Rysunek i malarstwo studyjne (na sztalugach) dla młodzieży od 12 lat i dorosłych. Uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi, zasadami kompozycji, obserwacji formy i proporcji. Zajęcia dla pasjonatów prowadzi Dorota Chmiel. Nie trzeba posiadać szerokiej wiedzy i praktyki by spróbować swoich sił. Zapisy pod nr telefonu 661 414 096.

Aerobik to zajęcia dla Pań lubiących ruch i pracę nad sobą. Dzięki muzyce oraz z wykorzystaniem sprzętów fitness (piłki, ciężarki, stepy, skakanki) można spalić trochę kalorii,  a przy okazji doskonale bawić się podczas ćwiczeń. Prowadzi Sławka Seweryńska.Koszt zajęć: 50 zł/mc.

Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, które spotykają się, aby porozmawiać o literaturze. Każdorazowo tematem spotkania jest inna książka.  Nie trzeba się zapisywać, ani posiadać szerokiej wiedzy, wystarczy lubić czytać. Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu dla każdej grupy wiekowej: dzieci 3-6 lat, 7-10 lat, 11-16 lat oraz dla dorosłych. Czytelników zainteresowanych udziałem w klubowych dyskusjach, zachęcamy do kontaktu z bibliotekarzami Agnieszka Miklis-Kulpa i Bożena Szymańska.

Zajęcia taneczne dla dzieci to przede wszystkim zabawa tańcem, muzyką i ruchem. Już od najmłodszych lat, warto inwestować w rozwój fizyczny dziecka, jego koordynację, psychomotorykę, plastykę ciała. W tym wypadku zajęcia są doskonałym rozwiązaniem, ponadto otwierają dziecko na otoczenie i rozwijają w nim hobby i poczucie twórczego spędzania czasu. Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 18:00 grupa 5-6 latki, godz. 19:00 grupa 7-12 lat prowadzi Julia Świątek.

Wesoły zakątek artysty to zajęcia plastyczne dla dzieci. Twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Prowadzi Renata Kardaś.

Zajęcia muzyczne dla dzieci od lat 7, a także młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby ćwiczyć swoje umiejętności wokalne i występować na scenie GOK-u. Zajęcia prowadzone zarówno dla początkujących jak i tych mających już pewne doświadczenie. Zachęcamy również dzieci, które chciałyby się uczyć gry na keyboardzie i pianinie. Prowadzi Rafał Przybyło.

Koło Kobiet Kreatywnych  adresowane jest do kobiet lubiących różnego rodzaju prace manualne (haftowanie, szydełkowanie, filcowanie i wszelkie robótki ręczne). W miłej atmosferze, przy kawie, będzie możliwość poznać nowe techniki do prac artystycznych, wymienienia umiejętności i spostrzeżenia, a także prowadzić rozmowy na temat zainteresowań. Koordynuje Ewa Dąbrowska.

Klub Wolontariusza AMICUS  koło aktywnej młodzieży lubiącej działać na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów, organizującej ciekawe akcje i realizującej pasjonujące projekty. Dołącz do naszego grona wolontariuszy i czyń dobro codziennie! Koordynuje Urszula Żłobińska. Zapraszamy serdecznie!

Warsztaty rękodzielnicze to zajęcia dla tych, którzy chcą poznać nowe techniki plastyczne i stworzyć prace będące ozdobą każdego domu. Przewidujemy zajęcia z wikliny papierowej, różne techniki decoupage, wykonanie dekoracji świątecznych (Boże Narodzenie, Wielkanoc) oraz wiele innych interesujących tematów. Każde zajęcia będą poprzedzone informacją w formie plakatu.

Zajęcia sportowe na hali dostępne w tym roku (prowadzi Paweł Łuczka).

oferta sport 2018