Hawajski Bal Seniora

IMG 0320W sobotę, 14 lutego o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbył się Bal Seniora, w którym tradycyjnie uczestniczyło wielu mieszkańców okolicznych sołectw, korzystających z okazji do wspólnego spotkania, rozmów i zabawy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali przy wejściu lampkę szampana oraz kolorowe girlandy (naszyjnik z kwiatów), by każdy mógł poczuć się prawdziwym Hawajczykiem. Charakter tego wieczoru dodatkowo podkreślały dekoracje na scenie oraz tęczowe stroje naszych wolontariuszy.

 

Gości oficjalnie powitali Wójt Gminy Główczyce Pani Teresa Florkowska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Michał Matkowski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Paweł Żmuda oraz opiekun Klubu Wolontariusza AMICUS Pani Urszula Żłobińska. Spotkanie rozpoczęło się od toastu wzniesionego lampką szampana przez Panią Wójt. Po tak uroczystym otwarciu zabawa rozpoczęła się na dobre.

Program artystyczny podkreślał tematykę balu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stowięcina przygotowały występ wokalny oraz w dalszej części, fantastycznie odegrany skecz. Szeroki uśmiech na twarzach wywołała również popisowa scenka kabaretowa pt. Wakacje na Hawajach w wykonaniu wolontariuszy, w której główną rolę zagrał Krystian Sibiński.
Fantazyjnie i wręcz profesjonalnie przygotowane hawajskie tańce przez wolontariuszki AMICUSA, z inicjatorką Panią Urszulą Żłobińską na czele, zostały nagrodzone gorącymi owacjami.

Tradycyjnie ? jak co roku ? odbyły się wybory ?Króla i Królowej Balu?. Droga do korony wiodła poprzez konkurencję taneczną. Przed jury stanęło nie lada wyzwanie. Królową balu została Pani Wanda Grubska z Wielkiej Wsi, natomiast królem Pan Tadeusz Basek z Choćmirowa.
Oprócz przyjemności artystycznych, muzycznych i tanecznych na wszystkich czekały również przyjemności kulinarne przygotowane przez Panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach, dzięki którym uczestnicy zabawy mogli utrzymać dobrą formę przez cały wieczór.

Nasi seniorzy udowodnili po raz kolejny, iż mają jeszcze wiele sił oraz potrafią cieszyć się i wspaniale bawić. Zabawa trwała do późnych godzin, a jej zakończenie przyniosło niedosyt i oczekiwanie na kolejne takie spotkania.

 

IMG 0218

IMG 0258

IMG 0265

 

 

 

 

 

 

 

IMG 0291

IMG 0316

IMG 0330

 

 

 

 

 

 

 

IMG 0349

IMG 0393

IMG 0411

 

 

 

 

 

 

 

 Obejrzyj całą galerię zdjęć z Balu Seniora

 

 


 

tekst: Aneta Jankowska (Urząd Gminy Główczyce), zdjęcia Bogusław Chyła

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates