Konkurs na szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty

3W dniu 14 grudnia 2011r. rozstrzygnęliśmy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, w którym startowały świetlice wiejskie z naszej gminy. Do współzawodnictwa przystąpiły prawie wszystkie placówki, w efekcie czego powstało 18 prac dzieci i młodzieży. Oceny prac dokonała Komisja w składzie: Michał Matkowski ? Przewodniczący Rady Gminy Główczyce, Ks. Tadeusz Stromski ? Proboszcz Parafii w Główczycach, Barbara Grot ? Pracownik Urzędu Gminy Główczyce oraz Paweł Żmuda ? Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach. Poziom prac był bardzo wyrównany i każdy z jurorów miał swoich faworytów ? o zwycięstwie decydowały minimalne różnice punktowe.


Wyniki przedstawiają się następująco:

 Za najciekawszą pracę uznano szopkę wykonaną przez Świetlicę wiejską w Szczypkowicach, której opiekunem jest Ewa Gołkiewicz, drugie miejsce zajęła Świetlica wiejska w Rumsku (opiekun Janina Sufryt), a trzecie Świetlica wiejska w Rzuszczach (opiekun Emilia Penk). Komisja postanowiła wyróżnić również prace Świetlicy wiejskiej w Choćmirówku (opiekun Grażyna Medwid) oraz Świetlicy wiejskiej w Klęcinie (opiekun Henryka Purzycka). Dodatkowe wyróżnienie przyznali internauci którzy w głosowaniu jako najpiękniejsze wskazali szopki w Dargolezie i Szczypkowicach.

 

Warto podkreślić, iż wszystkie prace zostały nagrodzone ? każda świetlica otrzymała dyplom, który ozdobi świetlicową ścianę oraz nagrodę, która z pewnością przyda się do zabaw z młodzieżą. Nagrodami były m.in. paletki i piłeczki do tenisa stołowego, gry planszowe i karciane oraz elektroniczna tarcza do gry w darta wraz z rzutkami. Dodatkowo, prace świetlic zostały wyeksponowane na głównej sali w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach podczas Sesji Rady Gminy wzbudzając duże zainteresowane zarówno wśród przedstawicieli władzy jak i przybyłych gości.

 

00

01

sdc10353

 

 

 

 

 

 

 

sdc10377

sdc10411

sdc10415

 

 

 

 

 

 

 

 


Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates