Rumsko - Codzienne życie świetlicy

Wakacje 2Świetlica w Rumsku to miejsce w którym cały rok jest gwarnie i wesoło. Zapraszamy do przeczytania informacji z przeglądem tego co działo się u nas w ostatnich miesiącach. Niedawne otwarcie nowego boiska sportowego, festyn sportowy, czy liczne wycieczki to tylko niektóre z naszych działań, które podejmujemy.

 

Miłej lektury!

 

 

 

 

 

Otwarcie boiska

Otwarcie boiska dla mieszkańców Równa i Rumska było ważnym wydarzeniem. W końcu nasi młodzi sportowcy mają swoje własne miejsce, gdzie mogą doskonalić nabyte umiejętności. Na otwarciu przemawiali takie osobistości jak: Pani Wójt, Przewodniczący Rady Gminy, ks. Grzegorz, a także nasz Sołtys. Aby uroczystość była bardziej ekscytująca rozegrano kilka ciekawych meczy a nasze dziewczęta pokazały się w tańcu Waka - waka. Nie zabrakło również najmłodszych, którzy poprzebierani przedstawiali różne narodowości.

Otwarcie boiska 1Otwarcie boiska 2Otwarcie boiska 3

 

Nasza przyroda

Nasza przyroda od dawien dawna zachwyca i zadziwia wszystkich ludzi. Gdy tylko sprzyjała nam pogoda postanowiliśmy wybrać się na małą wycieczkę do pobliskiego lasu. Dzieci znalazły grzyba na drzewie, ślimaka białego i czarnego oraz małą żabkę. Udało nam się również sfotografować malutką sarenkę. Po drodze wodne lilie i kwitnące lipy cieszyły nasze oczy. Wyprawę uważamy za bardzo udaną.

123

 

Piknik rodzinny

Pomimo deszczowej pogody piknik rodzinny był bardzo udany. Drużyny z takich miejscowości jak : Bobrowniki, Rumsko, Równo i Zgojewo rozegrały pomiędzy sobą mecze, które trzymały kibiców w napięciu do samego końca. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami i zabaw dla najmłodszych. Dziewczęta ze świetlicy zatańczyły do dwóch utworów i nie straszny był im deszcz. Wykonały także piosenkę ? Dla mamy?. Zwieńczeniem pikniku była zabawa dla dorosłych.

Piknik rodzinny 1Piknik rodzinny 2

 

Praca na świetlicy Pani Lato

Podczas deszczowej pogody dzieci ze świetlicy wykonały przepiękną Panią Lato. Jej suknia jest zielona jak łąka, usiana prześlicznymi, różnobarwnymi, polnymi kwiatkami. Mali artyści spisali się na medal.

Pani Lato

 

Wakacje

Wakacje rozpoczęliśmy wycieczką rowerową do Wierzchocina. Pomimo, iż wieś ta znajduje się niedaleko nas żadne z dzieci nie znało swoich ? sąsiadów?. Miejscowość ta jest zadbana a mieszkańcy bardzo życzliwi. Zwiedziliśmy leśniczówkę, a po drodze mieliśmy mały odpoczynek na ogromnych kamieniach.

Wakacje 1


Tekst i zdjęcia: Świetlica w Rumsku

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates