VII kolejka rozgrywek - niespodziewana zmiana lidera

JANTARIA POBŁOCIE 1Rozstrzygnięcia tej kolejki gier przyniosły nam zmianę lidera rozgrywek. Po porażce Damnicy i kolejnym zdecydowanym zwycięstwie Gino zespoły te zamieniły się miejscami. Jedynym zespołem z kompletem punktów pozostaje Cosinus, który rozegrał do tej pory jedno spotkanie mniej i dlatego też plasuje się na trzeciej pozycji.

Mimo faktu zdobycia pierwszego punktu przez RTS to nadal pozostaje on czerwoną latarnią ligowej tabeli. Tradycyjnie już forma strzelecką zachwycał Krzysztof Winiarski, któremu tym razem kroku dotrzymywał Józef Rudnicki. Obaj partnerzy z Gino Rossi zaliczyli po cztery trafienia.

Zs damnica2Spotkanie otwierające tę serię spotkań było jednym z najlepszych widowisk tej edycji rozgrywek. Dotychczasowy lider z Damnicy z pewnością nie spodziewał się, że Katrina, która do tej pory strasznie męczyła się z przeciętnymi zespołami, tym razem zdoła sprawić im jakiekolwiek problemy. Główczycki zespół już w pierwszej połowie udowodnił swój potencjał. Był wtedy zespołem dużo lepszym i stwarzającym, głównie po kontratakach, więcej sytuacji bramkowych. Owocem tego było dwubramkowe prowadzenia jakie osiągnęli gracze Katriny po tej części spotkania. W drugiej odsłonie Damnica zdecydowanie poprawiła swoja grę doprowadzając do wyrównania. Przy remisie 5:5 kilkakrotnie przed szansą na przechylenie wyniku na korzyść Katriny staje Stanisław Zieliński. Ku rozpaczy rywali jedną z nich, niemal w samej końcówce, wykorzystuje.

W kolejnym spotkaniu Jantaria bez większych problemów uporała się z Błękitnymi. Miejscowy zespół zdecydowanie spuścił z tonu i z tygodnia na tydzień prezentuje się coraz słabiej. Przeciwnie natomiast Pobłocie, które po serii porażek z silnymi rywalami teraz prezentuje się całkiem nieźle. Wynik 5:1 odzwierciedla obecną dyspozycje obu ekip.

GINO ROSSI 1Drugi tydzień z rzędu z pokaźnym bagażem bramek odprawieni zostają zawodnicy Pająków. Zespół ten w czterech pierwszych meczach mógł pochwalić się najlepszą defensywą, gdyż stracił jedynie osiem bramek. W dwóch ostatnich natomiast stracił ich aż... 22. Tym razem pogromcą okazało się Gino Rossi, które trafiając 13-sto krotnie dało się zaskoczyć jedynie cztery razy. W drużynie tej poza tradycyjnie najlepszymi strzelcami, o których wspomniano na początku artykułu, wyśmienicie zaprezentował się zawodnik urodzony w 1951 roku. Pan Kazimierz Borkowski kilkakrotnie był bliski zdobycia gola, a paru jego zagrań z pewnością nie powstydziliby się dużo młodsi zawodnicy. Gratulujemy formy i życzymy jak najdłuższego prezentowania swoich umiejętności na halowych boiskach.

O godzinie 18-ej spotkali się sąsiedzi z dołu ligowej tabeli. W spotkaniu tym przez większość gry przeważał Polonez, który niemalże przez cale spotkanie utrzymywał dwubramkowe prowadzenie. RTS natomiast do głosu doszedł dopiero w samej końcówce. Ku zaskoczeniu rywali taki zwrot akcji wystarczył by miejscowy zespół doprowadził do remisu i zainkasował swój pierwszy punkt do ligowej klasyfikacji.

Na zakończenie na halowy parkiet wybiegły zespoły Sokoła i Cosinusa. W ligowych zmaganiach zespół ze Szczypkowic do tej pory zachwycał grą jedynie w pierwszej części gry, w drugiej z reguły oddawał pole rywalowi. Cosinus natomiast odwrotnie; po słabej pierwszej połowie w drugiej musiał gonić rywala. Teza ta potwierdziła się i w przypadku tego spotkania. Do przerwy Sokół wygrywał 4:2, by ostatecznie oddać zwycięstwo słupszczanom i przegrać 5:6.

W VIII już kolejce Kontumat po przerwie spotka się z Błękitnymi. Kolejną niespodziankę, tym razem w spotkaniu z Gino z pewnością będzie chciała sprawić Katrina. Niewielkie szanse w potyczce z grającą coraz lepiej Jantarią będzie miał RTS. Kolejny trudny rywal, a mianowicie Cosinus stanie na drodze słabiutko ostatnio prezentujących się Pajaków. W ostatnim, wieczornym spotkaniu RTS zmierzy się z Sokołem.

Komplet wyników VII kolejki spotkań

ZS Damnica - Katrina 5:6 (2:4)
Błękitni Główczyce - Jantaria Pobłocie 1:5 (0:2)
Gino Rossi - Pająki Zgojewo 13:4 (6:2)