Warsztaty breakdance

Warsztaty breakdance 4Dnia 31.05.2012r w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyły się warsztaty z bboyingu (breakdance) z cenionym i znanym z telewizyjnego programu "Tylko Taniec" Bartoszem Turzyńskim "Bboy Cetowy" z grupy Polskee Flavour. Pomysłodawcą tego wydarzenia był trener grupy breakdance - Paweł Kamiński.

Zorganizowane zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród młodych tancerzy z powiatu słupskiego, czego potwierdzeniem była obecność uczestników z Główczyc, Pobłocia, Kusowa, Strzelina, Strzyżyna Słupskiego, Damnicy i Słupska. Głównym celem warsztatów była praca nad udoskonaleniem dotychczasowych umiejętności poprzez rozwijanie płynności w tańcu by wykonywane figury tworzyły jedność.

Na zakończenie odbył się mini turniej sędziowany przez zaproszonego gościa, którego zadaniem było wyłonienie osoby, która najlepiej przyswoiła zaprezentowane ruchy podczas warsztatów. Zwycięzcą okazał się 12-letni Radosław Faryna, który na codzień trenuje w Kusowie. Uczestnicy warsztatów zgodnie przyznali, że możliwość poznania tak wybitnego tancerza mobilizuje ich do cięższych treningów aby w przyszłości również mogli odnosić sukcesy na arenie tanecznej.

Był to także doskonały sprawdzian przed przygotowywanymi na 16 czerwca zawodami Breakdance Contest, które mają odbyć się w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach. Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedziało już kilkudziesięciu tancerzy z powiatu słupskiego, a także znane w kraju ekipy bboyów z Bydgoszczy, Szczecina, Gdańska i Pruszcza Gdańskiego. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w gminie Główczyce.

Warsztaty breakdance 1

Warsztaty breakdance 2