Artykuły

Aktywne ferie zimowe w naszej gminie za nami!

ferie z xboxem 10

W tym roku szkolnym ferie w województwie pomorskim rozpoczęły się 11 lutego. Wolne od nauki rozpoczęliśmy turniejem w piłkę nożną, tak zwanych ?dzikich drużyn?. W rywalizacji sportowej udział wzięły 3 zespoły. Po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrali reprezentanci klasy 6b ZSP Główczyce.
 
W ramach czasu wolnego uczniów z naszej gminy, każdy mógł wziąć udział w tak zwanej rywalizacji korespondencyjnej. W konkurencji rzutu za 3 punkty, gdzie każdy z rzucających miał 10 prób, najlepiej spisał się, jak co roku zresztą, Krzysztof Jankowski. Z ilości rzuconych koszy nie był zadowolony, ale 5 celnych rzutów pozwoliła wygrać tę rozgrywkę.
 
W kolejnym dniu główną atrakcją były III mistrzostwa w ?kamień, papier, nożyce?. Tutaj nowym mistrzem został Adam Sibiński. Jak wyglądało współzawodnictwo zobaczyć możecie na zdjęciach.
 
W czasie ferii można było również wziąć udział w turnieju ?piłkarzyków?. W tym roku do rywalizacji stanęło 7 zawodników. Najlepszym okazał się najstarszy z nich - Kacper Iwanicki. Jak wieść halowa niesie podobno po zakończonej rywalizacji mistrzowi stawił czoła mistrz ?kamień, papier, nożyce? - Adam. Niestety o wyniku się raczej nie dowiemy, ponieważ rywalizacja była tak wyrównana, że w dalszym ciągu jest nierozstrzygnięta. W czwartej edycji naszych mistrzostw, wtedy już oficjalnie, rozstrzygniemy tę kwestię.
 
Czas wolny spędzany na hali to nie tylko turnieje. Gros uczniów i tych starszych i tych młodszych spotkało się na hali, aby doskonalić swoje umiejętności w piłkę ręczną pod okiem instruktora pana Pawła Łuczki. Piłka ręczna od jakiegoś czasu jest na fali wznoszącej, a frekwencja na zajęciach zdaje się potwierdzać ten fakt. Jak zostało wspomniane na początku, w czasie ferii można było rywalizować korespondencyjnie. Inną z form takiej rywalizacji było wyciskanie sztangi leżąc. Tutaj najlepszy okazał się pan Wojtek Wilkowski, który ciężar o wadze 60 kg wycisnął 35 razy. Drugie miejsce zajął Daniel Arcisz 25 razy, a trzeci był Bartek Baran, który sztangę wycisnął 19 razy. Wojtek i Bartek - trener i uczeń, pasjonaci sportów siłowych, przyjechali do nas z Damna specjalnie dla tej konkurencji.
Poniżej zdjęcia z tego co zostało opisane powyżej.
 
Tegoroczne ferie zimowe już za nami. W związku z czym przedstawiamy wyniki po raz pierwszy rozgrywanych w naszej gminie zawodów X-Box Kinect, w których wyłonieni zostali Mistrzowie Świetlic oraz trzy najlepsze osoby w całej gminie. Wszyscy uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z innymi w grze w kręgle. Rywalizacja przyniosła wiele emocji i radości. Podczas tegorocznych ferii zimowych najlepszymi zawodnikami w zawodach zostali: 
 
I miejsce - Patrycja Cyra - 227 p. (Świetlica Choćmirówko)
II miejsce - Piotr Dederko - 224 p. (Świetlica Żoruchowo)
III miejsce - Maja Śpiewak - 193 p. (Świetlica Będziechowo)
 
Poniżej przedstawiamy Mistrzów wszystkich świetlic:
 
Żoruchowo - Piotr Dederko - 224 p.
Żelkowo - Nikola Szyposzyńska - 154 p.
Choćmirówko - Patrycja Cyra - 227 p.
Będziechowo - Maja Śpiewak - 193 p.
Siodłonie - Błażej Gumulak - 110 p.
Rumsko - Oskar Cyman - 156 p.
Wielkia Wieś - Filip Koperkiewicz - 116 p.
Klęcino - Kacper Purzycki - 147 p.
Wykosowo - Emilia Karolewska - 184 p.
Izbica - Hubert Szustak - 134 p.
Ciemino - Adrian Kocur - 93 p.
Szczypkowice - Paulina Ciszek - 141 p.
Stowięcino - Karolina Kozdrowska - 182 p.
Gorzyno - Michalina Pełkowska - 151 p.
Podole Wielkie - Zuzanna Gołębiowska - 163 p.
Dargoleza - Agnieszka Krygier - 146 p.
Cecenowo - Jakub Puzdrowski - 178 p.
Rzuszcze - Stanisław Wojtkiewicz - 125 p.
Pobłocie - Hubert Kieszkowski - 188 p.
Główczyce - Maria Dąbrowska - 144 p.
Wolinia - Miłosz Stępkowski - 171 p. 
 
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i wspólną, wspaniałą zabawę! 
 
A już niebawem w ramach Gminnego Ośrodka Kultury kolejny Amatorski Turniej z Piłki Siatkowej oraz Piłki Ręcznej. Szczegóły na stronie gok-glowczyce.pl
 
Ferie na sportowo2 1Ferie na sportowo2 9Ferie na sportowo2 12
ferie z xboxem 5ferie z xboxem 21ferie z xboxem 24
 
 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates