Bal Seniora już za nami...

Bal Seniora W Starym Kinie 58Nie tylko młodzi  potrafią zdominować taneczne parkiety. Bal Seniora, który w sobotę, 21 listopada, odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury był znakomitym dowodem, że życie zaczyna się po 60-tce! Temperamentu i zapału można tylko pozazdrościć. 
 
Gospodarz gminy, Wójt Pani Teresa Florkowska, z radością rozpoczęła bal życząc wszystkim zgromadzonym udanej zabawy. Zebranych gości uroczyście przywitali również: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Paweł Żmuda oraz koordynatorka Klubu Wolontariusza AMICUS Pani Urszula Żłobińska. 
 
Poza liczną grupą seniorów, blisko 200 osób, swoją obecnością zaszczycili nas również radni. Sala, specjalnie udekorowana na tę okazję, oddawała klimat starego kina.
 
Tego dnia nastąpiło również podsumowanie dwóch projektów. W ramach projektu "Pokolenia w kulturze" różnorodna grupa składająca się z seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz młodzieży miała okazję zaprezentować swój program artystyczny oraz opowiedzieć o swoich wcześniejszych wyjazdach do teatru.
Drugim projektem było zakończenie prac w ramach "Polki Lokalnej",  w którym wzięło udział kilkanaście pań z gminy Główczyce. Aktywne Panie uczyły się chodzić z kijkami nordic walking, przygotowywać potrawy regionalne, dowiedziały się także o wioskach tematycznych i wprowadzaniu zmian społecznych. Włączyły się także w przygotowania Balu Seniora piekąc ciasta.
 
Na gości czekało wiele atrakcji. Na scenie pojawili się podopieczni z Środowiskowego Domu Samopomocy w Rumsku. Przygotowane zostały z tej okazji konkursy, a krótkie przerywniki miały uatrakcyjnić taneczna zabawę. Warto wspomnieć o karaoke seniorów pod czujnym okiem pani Danuty Stegienty.
Z myślą o seniorach nasi fantastyczni wolontariusze przygotowali występy sceniczne oraz tańce - z kapeluszami i charlstone. Nie zabrakło także wspaniałego występu naszego Ivana Komarenko w którego rolę wcielił się Krystian Sibiński. Swoim wokalem również umiliła wieczór nam seniorka, p.Wanda Gawrońska.
 
Jak co roku, głównym punktem programu był wybór Królowej i Króla Balu. Wyróżniona została Pani Emilia Zimnicka, recytująca także tego wieczoru swoje piękne wiersze oraz Pan Jan Paszke . Parę zwycięzców oficjalnie ukoronowano i zaproszono do wspólnego tańca.
 
Zabawa była fantastyczna, a wspólne  hulanki i śpiewy  Seniorów  zakończyły się dopiero dużo po północy.
 
Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej imprezy i nam pomagali serdecznie dziękujemy!
 
Bal Seniora W Starym Kinie 8Bal Seniora W Starym Kinie 9Bal Seniora W Starym Kinie 7
 
Bal Seniora W Starym Kinie 13Bal Seniora W Starym Kinie 14Bal Seniora W Starym Kinie 12
 
Bal Seniora W Starym Kinie 26Bal Seniora W Starym Kinie 31Bal Seniora W Starym Kinie 42
 
Bal Seniora W Starym Kinie 18Bal Seniora W Starym Kinie 16Bal Seniora W Starym Kinie 44
 
Bal Seniora W Starym Kinie 58Bal Seniora W Starym Kinie 54Bal Seniora W Starym Kinie 61
 

Zobacz pełną galerię zdjęć z Balu Seniora (61 zdjęć)

 
 

 Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda, Aneta Jankowska

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates