Majowy festyn rodzinny

 {phocagallery view=category|categoryid=4|imageid=4|float=left}

W sobotę, 5 maja, na stadionie sportowym w Główczycach odbył się festyn rodzinny organizowany przez Wójta Gminy Główczyce oraz Gminny Ośrodek Kultury. Już od rana trwały przygotowania do popołudniowej imprezy, którym z niecierpliwością przyglądały się licznie zgromadzone dzieci.

Zaplanowano dla nich moc atrakcji i zabaw, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci uczestniczyły w zabawach do godzin wieczornych, kiedy to rozpoczęła się zabawa taneczna z muzyką na żywo dla dorosłych trwająca do 2 w nocy.

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=4|imageid=5|float=right}

Tego dnia przygotowano wiele ciekawych atrakcji dla dzieci oraz dla dorosłych. Na miejscu można było zjeść kiełbaskę z grilla, zapiekankę, frytki oraz przepyszne gofry z różnymi polewami i owocami. Nie zabrakło również popcornu i waty cukrowej, najmłodsi natomiast chętnie kupowali zabawki, balony a także drobne upominki wystawione przez handlarzy. Dzieci z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w konkursach i zabawach prowadzonych przez Klub Wolontariusza ?Amicus? oraz pracowników GOK-u. Było łowienie rybek, przeciąganie liny, zabawy z piłkami, malowanie noska Myszki Miki z zawiązanymi oczami, slalom z łyżką i wiele innych. Odbył się również turniej w najnowszą grę dostępną na hali - petanque (lub inaczej "w bule"), w którym zmagało się aż trzydziestu młodych uczestników. Na wszystkich zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody!

Dużo radości sprawił też konkurs dla dzieci na najlepszy portret Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Wszystkie ilustracje wykonane na betonie były później chętnie oglądane i podziwiane. Ogromną atrakcją, cieszącą się największym zainteresowaniem był dmuchany zamek, z którego dzieci mogły korzystać bezpłatnie przez cały dzień. Oprócz tego była też możliwość skorzystania z trampoliny oraz dmuchanej zjeżdżalni. Chwilę po godzinie 16-tej oczy wszystkich skupiły się na strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach, którzy w wozach strażackich i na sygnale przyjechali na stadion, by zaprezentować gaszenie upozorowanego pożaru. Następnie odpowiadali na pytania najmłodszych, pokazywali sprzęt gaśniczy a nawet obwozili młodzież wozami strażackimi.


{phocagallery view=category|categoryid=4|imageid=6|float=left}

Miłośnicy zwierząt mogli wykupić przejażdżkę konno, a na najmłodsze dzieci czekały mini-guady. Pomyślnie przebiegła również akcja pod hasłem ?drzewko za 5 kg makulatury?. Do specjalnego kontenera wrzucano papier, stare gazety i książki a w zamian można było wybrać sobie drzewka i krzewy m.in. daglezję, mirabelkę, jarzębinę czy różę, dostarczone ze specjalnej szkółki przez Nadleśnictwo Damnica. Ogromny kontener podstawiony przez PGK Słupsk udało nam się zapełnić w połowie. O godzinie 20 dla uczestników festynu rozpoczęła się zabawa taneczna, przy muzyce na żywo zespołu ?Muller Band? z Damnicy. Zgromadzeni wesoło bawili się aż do 2 nad ranem. Sobotni festyn rodzinny zapewne pozostanie w pamięci na długo, a my postaramy się organizować podobne imprezy w przyszłości.

 


Tekst: Alina Młyńska, Zdjęcia: Paweł Żmuda

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates