Kino przybyło do Główczyc

Kino w Glowczycach21 marca, w pierwszy Dzień Wiosny, w Gminnym Ośrodku Kultury miało miejsce szczególne wydarzenie. Po wielu latach przerwy do Główczyc ponownie zawitało kino - mieszkańcy mieli okazję obejrzeć hity polskiego kina: komedie "Pokaż kotku co masz w środku" oraz "Baby są jakieś inne", a także bajkę "Ale cyrk!". Projekcje miały szczególną oprawę - na przybyłych widzów przy wejściu czekał czerwony dywan, światła reflektorów i barierki, które to elementy pozwoliły poczuć się jak na premierze kinowej.

Kino Orange to propozycja przygotowana przez firmę Outdoor Cinema i operatora sieci komórkowej Orange skierowana do mieszkańców małych miejscowości w których nie ma już kina. Dzięki nim mogliśmy obejrzeć filmy na profesjonalnym sprzęcie projekcyjnym, który, jak zdradził nam operator, w sezonie letnim służy do wyświetlania filmów w ramach kina letniego na Krupówkach w Zakopanem.

 
Dodatkową atrakcją dla widzów była stara kamera modelu "KRASNOGORSK - 3", produkcji radzieckiej, która przeleżała w zakurzonym pudełku w GOK-u ponad 20 lat. Sprzęt oparł się próbie czasu i wygląda jak nowy, niestety prawdopodobnie wymaga wielu zabiegów by go uruchomić. Nie przeszkadzało to widzom w podziwianiu eksponatu - szczególnie młodych widzów dziwił duży ciężar sprzętu i jego pewna toporność. Wielu z rozrzewnieniem wspominało lata młodości gdy sami używali podobnego sprzętu, jak również przypominali sobie czasy świetności kina w Główczycach, gdy po projekcji szli do Restauracji Staropolskiej na lody. Te czasy niestety nie wrócą, jednak mamy nadzieję że Kino Orange zacznie regularnie odwiedzać naszą miejscowość, a dzień z kinem objazdowym na stałe wpisze się w rozkład imprez kulturalnych naszego ośrodka.

 

 

Kino w Glowczycach 3

Kino w Glowczycach 4

Kino w Glowczycach 5

 

 

 

 

 

 

 

Kino w Glowczycach 6

Kino w Glowczycach 7

Kino w Glowczycach 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tekst i zdjęcia:Paweł Żmuda

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates