Dzień Kobiet w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu

dzien kobiet 1210 marca w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, w którym wzięły udział przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Główczyce oraz Panie z zawiązującego się nowego Koła Gospodyń w Pobłociu. Na spotkaniu wśród zaproszonych gości pojaiwła się Pani Teresa Florkowska, wójt gminy Główczyce, licznie stawili się również radni gminy Główczyce wraz z Panią Danutą Pikul, która tego dnia pełniła rolę jednego z gospodarzy i organizatorów spotkania. Dzięki pracy mieszkańców Pobłocia oraz pracowników WDK-u goście mogli zasiąść przy udekorowanych stołach. Każde koło przygotowało potrawy, które mieszkańcy Pobłocia uzupełnili o ciasta i słodkości. Na spotkaniu pojawiło się ponad sto Pań.

 

 

Zebrani mieli okazję obejrzeć scenkę kabaretową przygotowaną specjalnie na ten dzień przez uczniów Zespołu Szkół w Pobłociu. Następnie na scenie pojawiły się dziewczęta z zespołu tanecznego ARTMES prowadzonego w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach przez Magdalenę Jednachowską. Zaprezentowały one choreografię, z którą wystąpiły niedawno na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych w Lęborku oraz nowe aranżacje nad którymi obecnie pracują. Ukoronowaniem części artystycznej wieczoru był występ Koła Gospodyń Wiejskich ze Stowięcina, który wzbudził duży entuzjazm i owację publiczności. Panie prowadzone muzycznie przez instruktora GOK-u, Pana Rafała Przybyło, zaprezentowały cztery utwory, w tym pieśń będącą hymnem ich koła. Mimo, iż był to ich debiut przed tak dużą publicznością nie było po nich widać tremy ? wypadły rewelacyjnie.

dzien kobiet 13Kolejną niespodzianką dla zgromadzonych gości był prezent przygotowany przez Panów radnych, wicewójta oraz dyrektora GOK-u ? każda z Pań otrzymała czekoladę, wszyscy mieli też okazję skosztować tortu przygotowanego na tę okazję przez Cukiernię ?Antoś? ze Stowięcina. Następnie role wodzirejów przejęli Panowie Janusz Jareczek i Zenon Fir, którzy grą na akordeonach i przyśpiewkami wprawili całą salę w znakomity nastrój. Panie chętnie przyłączyły się do śpiewu znanych powszechnie melodii, same również próbowały swoich sił w śpiewach karaoke. Dzięki podkładom muzycznym przygotowanym przez Pana Henryka Stępnia, każdy mógł pośpiewać ulubione utwory. Obok siebie stanęły przedstawicielki Kół Gospodyń z Główczyc i Rzuszcz, które na ostatnim Turnieju zażarcie rywalizowały ze sobą ? zaśpiewały wspólnie kilka utworów udowadniając, że potrafią równie dobrze współpracować.

Zgromadzone Panie bawiły się świetnie i zgodnie stwierdziły, że takie spotkania powinny odbywać się częściej przy różnych okazjach. W gminie Główczyce funkcjonuje kilkanaście kół gospodyń wiejskich, najwięcej w powiecie, i warto by koła bliżej się poznały i zintegrowały ? przekonywały zgromadzone.

 

 


Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates