Bal seniora

bal seniora 3W dniu 12 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się długo oczekiwany Bal Seniora. Na spotkaniu stawiło się ponad 120 gości którzy mieli możliwość obejrzeć program artystyczny, a następnie bawić się przy nastrojowej muzyce i ciekawych konkursach. Przy udekorowanych stołach, zastawionych zarówno ciastami jak i ciepłymi daniami nasi Seniorzy mogli poczuć atmosferę prawdziwego karnawałowego balu. Spotkanie otworzyła Pani Wójt Teresa Florkowska, która zajęła honorowe miejsce przy stole obok licznie przybyłych radnych gminy oraz sołtysów.

 

 

 

Występy artystyczne tego wieczora rozpoczęli uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rumsku, których program artystyczny wzruszył i rozbawił zgromadzonych gości. Pięknie zaśpiewane utwory muzyczne, ciekawe scenki kabaretowe a także finałowy koncert na różnych instrumentach zebrały gromkie brawa od zgromadzonej widowni. Podopieczni Pani Danuty Stegięta udowodnili, że są świetnymi muzykami doskonale odnajdującymi się na scenie w światłach reflektorów.

bal seniora 12Po nich nastąpił występ Marcina Ulenberga z córką Alicją, którzy zaśpiewali przeboje Anny Jantar (?Moje jedyne marzenie?), Ireny Santor (?Już nie ma dzikich plaż?) oraz Andrzeja Zauchy (?Alibaba?). Duet trafił znakomicie w gusta Seniorów, przypominając standardy muzyczne z dawnych lat. Zebrali oni równie dużą porcję oklasków. Ukoronowaniem programu artystycznego był występ młodej wokalistki ćwiczącej śpiew w Gminnym Ośrodku Kultury ? Ady Ambroszczyk. Wystąpiła śpiewając ?Kawiarenki? Ireny Jarockiej, a także znane i lubiane utwory innych wykonawców: ?To co mam? Anny Jantar, ?Cała prawda? Piotra Rubika oraz ?Drewniane lalki? Moniki Malec.

Po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas karnawałowej zabawy, gdzie przy muzyce granej przez Henryka Stępnia goście mogli poczuć czar dawnych lat. Konkursy prowadzone przez Panią Urszulę Żłobińską przy wsparciu młodzieży z Klubu Wolontariusza ?AMICUS? wzbudziły dużo radości i uśmiechu, a nagrody i upominki z pewnością przypadły do gustu zwycięzcom. Dzięki tańcowi z kotylionami, każda osoba mogła odnaleźć partnera do tańca i poczuć magię tego wieczoru. W trakcie zabawy zostali wyłonieni w tańcu król i królowa balu ? najaktywniejsi seniorzy na parkiecie.

Dziękujemy serdecznie licznym sponsorom, którzy dostarczyli produkty, Cukierni ?Antoś? za upieczenie ciast, a Kołu Gospodyń Wiejskich z Główczyc oraz Klubowi Wolontariusza ?AMICUS? za pomoc pracownikom GOK-u w przygotowaniu potraw, dekoracji sali oraz obsłudze gości. Liczymy, że uda się zorganizować kolejne, podobne imprezy we współdziałaniu z Klubem Seniora, który już w grudniu zawiązał się przy Gminnym Ośrodku Kultury.
Wiersz który napisała Pani Emilia Zimnicka specjalnie z okazji Balu Seniora

Bal seniora

Bal seniora, bal seniora
Na zabawę dobra pora...
Tu w GOKU - w karnawale
Ludzie bawią się wspaniale
Choć na świecie mroźne chłody
Serca seniorów i seniorek
Zawsze młode
Sprawia to dobra muzyka
Tak, że wszelki smutek znika
Dzięki naszym władzom Gminy
Za ten dar szczery
Z serca płynący
Niosący dobro... jedyny...

Dziękuję Panu
Dyrektorowi za piękną
Uroczystość
Emilia Zimnicka

 


Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates