II Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

Gminny Turniej Kol Gospodyn Wiejskich 228 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się II Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, do którego przystąpiło 8 zespołów z całej gminy. Turniej, oprócz tego, że miał wyłonić Koło, które będzie reprezentować gminę na Turnieju Powiatowym w Jezierzycach, był także okazją do integracji i dobrej zabawy dla członkiń Kół, ich rodzin, a także wszystkich przybyłych mieszkańców.
Podczas turnieju Panie w ramach konkurencji miały możliwość między innymi przedstawić legendę o swojej wsi, sprawdzić swoją wiedzę o gminie czy też zaprezentować najnowsze trendy mody sportowej. Ukoronowaniem wszystkich występów był balet w takt dźwięków utworu Piotra Czajkowskiego ?Jezioro Łabędzie?, do którego to występu wszystkie zespoły podeszły z dystansem i humorem. Imprezę poprowadził Ryszard Pałucki, który w stroju ludowym robił za prawdziwego wodzireja całej imprezy.

 Nad przebiegiem zawodów czuwało i oceniało jury w składzie: Michał Matkowski, Arkadiusz Hoffman, Beata Głowacka oraz Teresa Bogdaniuk. Nie mieli oni łatwego zadania, gdyż wszystkie koła profesjonalnie podeszły do przygotowań wkładając dużo czasu i energii w przygotowanie strojów, rekwizytów oraz ucząc się swoich ról w zaplanowanych scenkach.
Po rozegraniu ostatniej konkurencji zarówno jury jak i prowadzący przecierali oczy ze zdumienia ? konkurujące ze sobą zespoły z Rzuszcz i Główczyc zdobyły po 134 punkty każdy, zajmując tym samym wspólnie pierwsze miejsce. Jako, że na zawody powiatowe może jechać tylko jedno koło z danej gminy zarządzono dwie dogrywki, które również nie wyłoniły reprezentanta. Dopiero losowanie rozstrzygnęło, że w dalszym etapie reprezentować nas będzie Koło Gospodyń Wiejskich z Główczyc.

Gminny Turniej Kol Gospodyn WiejskichWielogodzinne zmagania umilił przybyłym gościom także występ Patrycji Pałuckiej, która przedstawiła kilka utworów we własnych aranżacjach. Po zakończeniu turnieju Panie z Kół Gospodyń jak i przybyli goście mogli tańczyć do późnych godzin nocnych przy muzyce granej przez Ricardo Band. Zespół potwierdził swą znakomitą dyspozycję umiejętnie zabawiając gości, zapowiadając równocześnie, że już 18 lutego pojawi się w Gminnym Ośrodku Kultury ponownie, tym razem w związku z zaplanowanym Balem Karnawałowym.

 

Ostateczna punktacja zawodów przedstawia się następująco:

1. KGW Główczyce ? 134 pkt.
    KGW Rzuszcze ? 134 pkt.
2. KGW Żelkowo ? 125 pkt.
3. KGW Stowięcino ? 121 pkt.
4. KGW Klęcino ? 118 pkt.
5. KGW Żoruchowo ? 107 pkt.
6. KGW Wielka Wieś ? 97 pkt.
7. KGW Dargoleza ? 96 pkt.

Z uroczystości powstanie nagranie, które zostanie przekazane Kołom Gospodyń i będzie dokumentacją ich zmagań.

 

 


Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates