Dzień Babci i Dziadka

dzien dziadka i babci 1219 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. W ten szczególny dzień na przybyłych gości czekały niecodzienne atrakcje i ciekawy program artystyczny przygotowany przez najmłodszych uczestników - wnuków i wnuczki. Na wstępie zaprezentowała się Schola działająca przy Parafii Główczyce, prowadzona przez księdza Grzegorza. Mogliśmy obejrzeć barwnie odegrane Jasełka okraszone śpiewem i grą na instrumentach, co ponownie wprowadziło nas w minioną już atmosferę świątecznego oczekiwania.

Po przedstawieniu przyszedł czas na występ młodszych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach, którego uczniowie przygotowali specjalny program artystyczny z okazji Dnia Dziadka i Babci. Uczniowie odegrali ciekawe scenki, ze śpiewem i recytacją, a nawet wcielili się w seniorów grających w popularnym telewizyjnym programie "Familiada". Na zakończenie programu odśpiewali gromkie "Sto lat" dla zgromadzonych gości.

Nie był to jednak koniec atrakcji - każdy Senior otrzymał od uczniów pięknie wykonanego, czerwonego kwiatka z życzeniami. Następnie młodzi artyści dołączyli na widowni do przybyłych dziadków i babć, by przy suto zastawionych stołach świętować ten szczególny dla nich dzień. Wśród przygotowanych smakołyków nie zabrakło ciast, owoców i cukierków, gorących napojów oraz soków chętnie roznoszonych przez Klub Wolontariusza "AMICUS". Seniorzy mogli także potańczyć z najmłodszymi pociechami w takt muzyki, a główczycki dom kultury tego dnia rozbrzmiewał odgłosami śmiechu zarówno dorosłych jak i dzieci.

dzien dziadka i babci 5

dzien dziadka i babci 6