Wigilia Gminna w Pobłociu

wigilia pobocie 15-11-2011 9W dniu 15 grudnia 2011r. w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu odbyła się Wigilia dla Osób Starszych i Samotnych. Jest to jedna z trzech gminnych uroczystości wigilijnych zaplanowanych i zorganizowanych przez Urząd Gminy w Główczycach przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury. Dzięki licznym sponsorom oraz ludziom dobrej woli udało się przygotować posiłek wigilijny dla osób, które być może swoje święta będą spędzały samotnie.

Tradycyjne potrawy wigilijne zostały przygotowane przez Zespół Szkół w Pobłociu, Zespół Szkół w Stowięcinie, Koła Gospodyń Wiejskich w Dargolezie, Stowięcinie i Rzuszczach oraz sołectwo w Podolu Wielkim. Dzięki świątecznemu przystrojeniu Sali, które zawdzięczamy pracownikom WDK oraz Szkoły w Pobłociu, licznie przybyli goście mogli poczuć magiczny nastrój świąt.

 Jasełkowy występ artystyczny dzieci i młodzież ze Szkoły w Pobłociu z nowoczesnym przedstawieniem przez nich tematyki biblijnej spotkał się z dużym entuzjazmem wśród zebranych gości. Szczególnie podobała się scena pojedynku między dobrem i złem, gdzie naprzeciw siebie stanęły anioły i diabły, które rozstrzygnęły konfrontację poprzez taniec breakdance.

 

Duża frekwencja sięgająca 150 osób oraz udział licznych przedstawicieli władz gminy, proboszcza parafii Cecenowo oraz kierowników gminnych jednostek pokazują, że organizacja takich uroczystości jest potrzebną i ważną inicjatywą.

 

wigilia pobocie 15-11-2011 4

wigilia pobocie 15-11-2011 10

wigilia pobocie 15-11-2011 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates