Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Główczycach

IMG 7944W Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Salę licznie wypełnili przedstawiciele władz gminnych i przybyli na obchody mieszkańcy. Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć część oficjalną obchodów przygotowaną przez uczniów Gimnazjum w Główczycach.


Następnie wystąpiły sekcja muzyczna i taneczna prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury. Goście mieli okazję usłyszeć utwory w aranżacji młodzieży oraz obejrzeć pokaz tańca nowoczesnego. 

Już u progu sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach każdy z przybyłych gości otrzymywał piękny biało-czerwony kotylion wykonany przez gimnazjalistów. Uroczystość rozpoczęło uroczyste odśpiewanie Hymny Polskiego przez zgromadzonych. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Główczyce, Pani Teresa Florkowska, która podkreśliła w swym przemówieniu konieczność należytego celebrowania świąt państwowych.

Uczniowie miejscowego gimnazjum przygotowali ciekawy występ artystyczny przybliżający obecnym okoliczności uchwalenia Konstutycji 3 Maja połączony z prezentacją multimedialną pokazującą głównych bohaterów tamtych dni. Występ urozmaicony był licznymi pieśniami patriotycznymi śpiewanymi przez uczniów i widownię, a zakończyło go tradycyjne wykonanie poloneza. Całość występu została nagrodzona głośną owacją publiczności, która doceniła zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uroczystości.

Następnie nadszedł czas na występy sekcji GOK-u. Nie zabrakło młodych wokalistów i wokalistek, a całość występu zakończył taniec grupy "Black Dance" ćwiczącej taniec w Rzuszczach. Licząca ponad 20 osób grupa składająca się zarówno z kilkulatków jak i nastoletnich tancerek zatańczyła żywiołowy układ który spotkał się z gromką owacją publiczności i stanowił ukoronowanie tego wieczoru.

 

IMG 7923

IMG 7927

IMG 7943

 

 

 

 

 

 

 

IMG 7952

IMG 7960

IMG 7970

 

 

 

 

 

 

 

IMG 7976

IMG 7979

IMG 7985

 

 

 

 

 

 

 

IMG 7990

IMG 8010

IMG 8030

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć z Akademii w Galerii

 

 


 

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Bogusław Chyła

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates