Knég?b?s Radia Kaszëbë w Główczycach

IMG 742824 marca Główczyce odwiedził Knég?b?s Radia Kaszëbë, czyli kaszubska biblioteka na kołach. Do południa koordynatorka projektu spotkała się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach, by przeprowadzić z nimi zajęcia związane z kaszubskimi bajkami i postaciami mitycznymi.

Dzieci miały możliwość zapoznać się ze schematem tworzenia bajek jak i zwiedzić "bibliotekę na kółkach". Mobilna biblioteka kaszubska stała przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Główczycach zachęcając wszystkich by zapoznać się z kaszubską literaturą.

Patronami projektu są stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota, Kaszubski Instytut Rozwoju, Wydawnictwo Oscar i Region. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

 

Knég?b?s Radia Kaszëbë - ta biblioteka, czytelnia i księgarnia na kołach przez cały rok 2014 przemierzać będzie Kaszuby wzdłuż i wszerz. Projekt obejmie młodych ludzi uczących się języka kaszubskiego na trzech poziomach edukacji ? szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia. W sumie kilka tysięcy uczniów, ale również ich rodziców, którzy są ważnym ogniwem w procesie podejmowania przez dzieci życiowych decyzji związanych z edukacją kaszubską.

Czytelnia kaszubska na kołach wyruszyła w trasę 8 stycznia z Gdyni, a na jej trasie jest 58 miejscowości. Projekt skierowany jest do młodych ludzi uczących się języka kaszubskiego, a głównym tematem spotkań zaplanowanych podczas wizyt Knégobusa będzie literatura kaszubska.

IMG 7417

IMG 7425

IMG 7422

 

 

 

 

 

 

 

 

Knegobus - Plakat

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates