XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Główczyce

WOSP 2014 63W niedzielę, 12 stycznia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbył się XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego były zbierane pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć zróżnicowany program artystyczny, wziąć udział w kiermaszu i licytacji, a także zakupić ciasta domowego wypieku. Całość imprezy zakończyło tradycyjne światełko do nieba.

WOSP 2014 21Jako pierwsi, o godzinie 16:00, na scenie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Stowięcinie oraz Zespołu Szkół w Pobłociu z wokalnym programem artystycznym. Gimnazjum w Główczycach przygotowało pokaz tańców w barwnych strojach, a Zespół Szkolno-Przedszkolny śpiewający występ dzieci i młodzieży. Z szerokim programem artystycznym zaprezentowali się również wolontariusze z Klubu Wolontariusza AMICUS, którzy przedstawili na scenie taniec z parasolkami, taniec rycerski, fireshow, a także wybory Miss, w które zaangażowali osoby z publiczności. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Ivana Komarenko z zespołem, w które to role doskonale wcielili się wolontariusze. Na scenie zaprezentowała się również sekcja breakdance oraz sekcja wokalna Gminnego Ośrodka Kultury.

WOSP 2014 26Występy artystyczne przeplatane były z licytacjami, na których można było wygrać zarówno gadżety związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jak i przedmioty podarowane przez mieszkańców naszej gminy (wśród nich znalazły się między innymi rzeźby lokalnych autorów, książki i przewodniki, ozdoby i podarki wykonane przez świetlice wiejskie, maskotka misia-strażaka, czy kosze pełne słodkości). Z wszystkich licytacji udało się uzbierać łącznie sumę 1225 zł, która to kwota w całości zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Równolegle do licytacji odbywał się kiermasz prac uczniów gimnazjum. Młodzież na tę okazję przygotowała kunsztownie pomalowane gipsowe odlewy oraz prace z papieru i bibuły. Kwitła także sprzedaż ciast przygotowanych przez wszystkie szkoły publiczne z terenu gminy Główczyce. Mieszkańcy na miejscu mogli skosztować pysznych wypieków i napić się kawy bądź herbaty równocześnie podziwiając występy dzieci i młodzieży.

WOSP 2014 59Całość imprezy zakończyło tradycyjne światełko do nieba, które podobnie jak w zeszłym roku odbyło się bezpośrednio na sali widowiskowej. Przy niesprzyjającej pogodzie na zewnątrz okazało się to dobrym rozwiązaniem - każdy z widzów mógł własnoręcznie odpalić otrzymane zimne ognie i już po chwili sala GOK-u wypełniła się dziesiątkami światełek tworząc prawdziwie baśniową atmosferę. Mieszkańcy naszej gminy wspólnie symbolicznie pokazali, że zapał do niesienia pomocy nie powinien być jednodniowym zrywem i każdy może takim światełkiem obdzielać potrzebujących przez cały rok.

WOSP 2014 4Podobnie jak w poprzednich latach największy ciężar organizacji zbiórki wzięło na siebie Gimnazjum w Główczycach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę szczytną inicjatywę w gminie Główczyce. Tym, którzy kwestowali, wykonawcom grającym dla tej idei, występującej na scenie młodzieży. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w aukcjach w GOK-u, a także tym którzy po prostu przyszli - posłuchać, pobyć, pobawić się... było warto!

Ostateczna kwota, którą udało się uzbierać podczas gminnego finału Gminnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to 11732,84 zł. Całość tej kwoty została przekazana na konto fundacji dla realizacji wskazanych celów zbiórki.

 

WOSP 2014 14WOSP 2014 41WOSP 2014 57

 

 

Zobacz pełną galerię zdjęć z XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Główczyce (65 ZDJĘĆ)

 

 

 


 

 

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia Bogusław Chyła

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates